Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociaal plan voor personeel van te sluiten Hoenderloo Groep

Sociaal plan voor personeel van te sluiten Hoenderloo Groep

NIJMEGEN (ANP) - Vakbonden en zorgorganisatie Pluryn zijn het eens over een sociaal plan voor medewerkers van jeugdzorginstelling De Hoenderloo Groep. Pluryn wil die binnenkort sluiten. In de vestigingen van de groep in Deelen en Hoenderloo wonen nu nog 122 kinderen met een zeer complexe problematiek.

Pluryn wil de medewerkers (169 fte) na de sluiting gelijkwaardig werk aanbieden op andere locaties. Nu is nader ingevuld en afgesproken wat dat precies inhoudt. Zo kunnen jeugdzorgwerkers hun cliƫnten volgen als die worden overgeplaatst naar een andere plek binnen het concern. Slaagt Pluryn er niet in om een medewerker direct gelijkwaardig ander werk te geven dan moet het binnen twaalf maanden een andere, passende functie zoeken. De werknemer kan ook gebruikmaken van een vrijwillige vertrekregeling

Pluryn is met de sluiting in het achterhoofd al bezig met de noodzakelijke verplaatsing van kinderen, die deels terug naar huis gaan en deels naar een andere instelling. Nu wonen er nog 122 kinderen, eerder waren dat er ongeveer 225.

Ouders en medewerkers van Pluryn zijn veelal faliekant tegen de sluiting. Eerder al riep FNV Zorg en Welzijn op de sluiting tijdens de huidige coronacrisis uit te stellen, maar Pluryn voelde daar niets voor. De bond vindt het nu goed dat er een sociaal plan ligt, maar blijft zich verzetten tegen sluiting. Medewerkers hebben in de afgelopen maanden actie gevoerd voor het openhouden van de instelling, met het oog op de zeer kwetsbare jongeren die er wonen.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

2 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

4 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

4 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

5 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

10 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

10 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

14 uur geleden