Sociaal plan voor personeel van te sluiten Hoenderloo Groep
NIJMEGEN (ANP) - Vakbonden en zorgorganisatie Pluryn zijn het eens over een sociaal plan voor medewerkers van jeugdzorginstelling De Hoenderloo Groep. Pluryn wil die binnenkort sluiten. In de vestigingen van de groep in Deelen en Hoenderloo wonen nu nog 122 kinderen met een zeer complexe problematiek.
Pluryn wil de medewerkers (169 fte) na de sluiting gelijkwaardig werk aanbieden op andere locaties. Nu is nader ingevuld en afgesproken wat dat precies inhoudt. Zo kunnen jeugdzorgwerkers hun cliënten volgen als die worden overgeplaatst naar een andere plek binnen het concern. Slaagt Pluryn er niet in om een medewerker direct gelijkwaardig ander werk te geven dan moet het binnen twaalf maanden een andere, passende functie zoeken. De werknemer kan ook gebruikmaken van een vrijwillige vertrekregeling
Pluryn is met de sluiting in het achterhoofd al bezig met de noodzakelijke verplaatsing van kinderen, die deels terug naar huis gaan en deels naar een andere instelling. Nu wonen er nog 122 kinderen, eerder waren dat er ongeveer 225.
Ouders en medewerkers van Pluryn zijn veelal faliekant tegen de sluiting. Eerder al riep FNV Zorg en Welzijn op de sluiting tijdens de huidige coronacrisis uit te stellen, maar Pluryn voelde daar niets voor. De bond vindt het nu goed dat er een sociaal plan ligt, maar blijft zich verzetten tegen sluiting. Medewerkers hebben in de afgelopen maanden actie gevoerd voor het openhouden van de instelling, met het oog op de zeer kwetsbare jongeren die er wonen.
Meer uit Binnenland
SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
7 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
7 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.
8 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
11 uur geleden