Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SNS en RegioBank compenseren ook te veel betaalde rente klanten

SNS en RegioBank compenseren ook te veel betaalde rente klanten

UTRECHT (ANP) - SNS en RegioBank gaan, net als de andere grote Nederlandse banken, klanten die een te hoge rente hebben betaald op een lening compenseren. Daarvoor zet moederconcern de Volksbank 15 miljoen euro opzij. Hoeveel geld individuele klanten precies kunnen verwachten, is nog niet duidelijk. Daarover zal het bankbedrijf komende tijd nog in overleg gaan met de Consumentenbond.

Het gaat om mensen die gedurende de looptijd te veel rente hebben betaald op hun doorlopend consumptief krediet. De Volksbank besloot om een onderzoek in te stellen naar aanleiding van een oordeel hierover van klachteninstituut Kifid. Hieruit kwam naar voren dat de in rekening gebrachte rente over het algemeen de marktrente volgde, maar ook dat een deel van de klanten te veel rente heeft betaald. Mensen die in aanmerking komen voor een vergoeding, zullen volgens een persverklaring in het eerste kwartaal van volgend jaar meer informatie krijgen.

Ook ING, ABN AMRO en Rabobank hebben laten weten met compensatie te komen wegens te veel gerekende rente. Woensdag werd bekend dat dat de Consumentenbond een akkoord heeft bereikt met ING over het berekenen van de vergoeding voor klanten die bij die bank een te hoge rente hebben betaald. Het merendeel van de gedupeerde klanten daar ontvangt waarschijnlijk een bedrag tussen de 50 en 550 euro.

Hoeveel klanten precies zijn gedupeerd is niet door de banken naar buiten gebracht. ING heeft voor een compensatieregeling in totaal 180 miljoen euro opzij gezet en ABN AMRO trekt daarvoor 250 miljoen euro uit. Rabobank zei onlangs dat er 100 miljoen euro mee is gemoeid, exclusief kosten voor rente op rente en uitvoeringskosten.

De oplossingen die de banken hebben aangekondigd kunnen ook op kritiek rekenen. Stichting Geldbelangen waarschuwde vorige week nog dat de regeling van ABN AMRO tekortschiet. Adriaan de Gier van belangenorganisatie Qollect stelde eerder zich eraan te ergeren dat ING niet met een vergoeding komt voor te veel betaalde rente bij bijvoorbeeld hypotheken en zakelijke klanten. In werkelijkheid loopt de schade die de banken hebben veroorzaakt volgens hem waarschijnlijk in de miljarden euro's. Als de banken niet voldoende over de brug komen, wil De Gier dit voor de rechter uitvechten.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven zakken in AEX-index na tegenvallende omzet OpenAI

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven gingen vrijdag kort na de opening van de beurshandel in Amsterdam omlaag. Dat volgt op mediaberichten dat de omzet van OpenAI, de eigenaar van chatbot ChatGPT, lager uitvalt dan verwacht. Daardoor werden de zorgen over de hoge waarderingen in de chipsector door de AI-hausse weer aangewakkerd.

3 minuten geleden
Ontslagen onderzoekers OpenAI beschuldigen bedrijf in brief

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het debat over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) is verder opgelaaid. Drie voormalige veiligheidsonderzoekers bij OpenAI zeggen dat ze zijn ontslagen bij de ChatGPT-maker omdat ze waarschuwden voor de gevaren van de technologie.

1 uur geleden
Anthropic verbiedt wreed gedrag tegen chatbot Claude

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Anthropic heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat gebruikers van zijn AI-modellen agressie vertonen tegenover kunstmatige intelligentie. Het bedrijf achter onder meer chatbot Claude heeft zijn gebruiksbeleid aangepast en "een verbod op aanhoudend en onnodig beledigend of wreed gedrag jegens onze modellen" ingevoerd.

1 uur geleden
Acute geldzorgen bij noodlijdende bussenbouwer Ebusco

DEURNE (ANP) - Fabrikant van elektrische bussen Ebusco kampt met acute geldzorgen. Als de komende weken geen financiering komt om operationele kosten op te vangen, "bestaat er wezenlijke onzekerheid over de continuïteit van Ebusco", heeft de beursgenoteerde onderneming vrijdag naar buiten gebracht.

1 uur geleden
Industriële productie groeit sterkst in ruim vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in augustus met 12 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is dit de grootste stijging in ruim vier jaar.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street door olieprijzen en daling chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.

11 uur geleden
Rodríguez: flinke groei voor economie Venezuela na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.

12 uur geleden