SNS: derde jongvolwassenen weet niet van loonkloof bij bedrijf
UTRECHT (ANP) - Een derde van de Nederlanders tussen 18 en 35 jaar oud heeft geen idee of in het bedrijf waar ze werken sprake is van een loonkloof tussen mannen en vrouwen. Dat meldt SNS op basis van onderzoek onder ruim duizend jongvolwassenen. Volgens de bank is openheid over salarissen een voor de hand liggende oplossing. Zo weet een kwart van de vrouwen niet of ze evenveel verdienen als hun mannelijke collega's met dezelfde functie.
Twee op de drie jongvolwassenen zeggen dat het taboe is om salarissen te bespreken onder collega's. Daarbij weet 64 procent niet wat hun directe leidinggevende verdient. "De werkgever staat dan ook met stip op nummer 1 als de aangewezen partij om de kar te trekken om de loonkloof te dichten", aldus SNS in een toelichting.
De bank, onderdeel van de Volksbank, stelt dat de loonkloof bij het concern 0,04 procent is. "Ook toont de Volksbank in haar vacatures de salarisschalen van de functies." Dat is volgens SNS in slechts een kwart van de vacatures in Nederland het geval. "De onzichtbaarheid van salarissen houdt de loonkloof mede in stand", zegt directeur Angela Eijlander van SNS. Volgens haar is er behoefte aan meer inzicht. "We hopen dan ook dat andere bedrijven als eerste stap ook salarissen gaan toevoegen in vacatures."
SNS meldt op basis van het onderzoek dat 14 procent van de jongvolwassen mannen het logisch vindt dat ze meer verdienen dan vrouwen in dezelfde functie. Ook vindt bijna 40 procent van de mannen dat Nederland goed bezig is om de loonkloof te verkleinen tegen 10 procent van de vrouwen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
15 uur geleden