SnowWorld breidt uit in Duitsland door overname skihal
ROOSENDAAL (ANP) - Uitbater van skihallen SnowWorld breidt uit in Duitsland door de overname van een hal ten zuiden van Hamburg. Deze Snow Dome Bispingen is naast Alpenpark Neuss, bij Düsseldorf, de tweede locatie van het bedrijf in Duitsland.
Dankzij de overname komt het totaal aan zogenoemde indoorsneeuwbanen van SnowWorld op negen te liggen, verspreid over vier landen. SnowWorld heeft vijf vestigingen in Nederland, onder meer in Zoetermeer en Landgraaf, en zit ook in het Belgische Antwerpen en het Franse Amnéville.
Snow Dome Bispingen beschikt over een 300 meter lange piste en een stoeltjeslift. Ook zijn er restaurants, vergaderzalen, een hotel en een blokhutpark. "We kijken ernaar uit om de locatie verder te ontwikkelen voor alle doelgroepen. Van enthousiaste wintersporters tot lesprogramma's voor scholen en natuurlijk professionele skiteams", laat SnowWorld-topman Wim Hubrechtsen weten in een persbericht.
Volgens SnowWorld houdt een van de huidige exploitanten van Snow Dome Bispingen, het skiliftbedrijf van het Oostenrijkse wintersportgebied Sölden, na de overname nog een aandeel in het nieuwe SnowWorld Bispingen. Verdere details over de deal zijn niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
6 uur geleden