
Snowboardster Peperkamp knap vierde in wereldbekerwedstrijd
EDMONTON (ANP) - Snowboardster Melissa Peperkamp is bij de wereldbekerwedstrijden big air in Canada net buiten het podium geëindigd. De vierde plek was alsnog een knappe prestatie van de 18-jarige Nederlandse. Tot dit weekend was de dertiende plaats haar beste resultaat op dit onderdeel in de wereldbeker.
Peperkamp had zich al als tweede gekwalificeerd voor de finale. In de eindstrijd kwam Peperkamp tot een score van 138,75 punten. Jasmine Baird uit Canada won de tweede wereldbekerwedstrijd van het seizoen met een score van 159,50 punten.
Peperkamp was eind oktober bij de eerste wereldbeker van het seizoen nog als twintigste geëindigd. Begin dit jaar verraste ze met de zesde plek op de big air bij de Olympische Spelen in Beijing.
Meer uit Sport
MONT VENTOUX (ANP) - Tadej Pogacar werd dinsdag op de Mont Ventoux enkele keren getest door Jonas Vingegaard, zijn rivaal in het klassement van de Tour de France. Maar de Sloveen van UAE Team Emirates leek nooit in de problemen te komen. "Het deed best zeer. Maar ik wist dat hij wat ging proberen en was er klaar voor", sprak de geletruidrager na de door de Fransman Valentin Paret-Peintre gewonnen rit op de 'Reus van de Provence'.
11 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - Dankzij Valentin Paret-Peintre klaarde dinsdag in de Tour de France de sfeer weer op bij wielerploeg Soudal Quick-Step. Het Belgische team verloor zaterdag zijn kopman Remco Evenepoel, die na een derde slechte dag afstapte. "Het was niet makkelijk, maar de knop moest om", vertelde de 24-jarige Fransman nadat hij op de Mont Ventoux zichzelf en zijn ploeg had beloond met de ritzege.
12 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - De Fransman Valentin Paret-Peintre heeft de zestiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit vanuit Montpellier die na een lange vlakke aanloop eindigde met de beklimming van de Mont Ventoux.
13 uur geledenEERBEEK (ANP) - Voormalig baanwielrenster Elis Ligtlee heeft borstkanker. Dat schrijft de 31-jarige olympisch kampioene, die in Rio de Janeiro goud won op de keirin, op Instagram.
16 uur geledenKITZBÜHEL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp staat in de tweede ronde van het ATP-toernooi in Kitzbühel. De 29-jarige Nederlander won op het Oostenrijkse gravel in drie sets van de Chileen Nicolás Jarry (29): 6-4 4-6 6-3. Hij speelt nu tegen de winnaar van de partij tussen de Argentijn Tomas Etcheverry en de Oostenrijker Filip Misolic.
16 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar stelt zich kandidaat voor de organisatie van de Olympische Spelen van 2036. Dat melden de autoriteiten van de Golfstaat dinsdag.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Wout van Aert is de laatste winnaar van een rit in de Tour de France die over de Mont Ventoux voerde. De finish lag in 2021 niet op de top van de befaamde berg, die die dag wel twee keer moest worden beklommen. "Natuurlijk kijk ik uit naar deze rit", sprak de Belg van Visma - Lease a Bike voor de start van de zestiende etappe bij tv-zender Sporza. "Het is een mooie beklimming en ik heb er mooie herinneringen aan. Maar dat zegt niets over vandaag. Elke rit is anders."
17 uur geleden