Snowboardster Kummer strandt vroegtijdig na quarantaine
ZHANGJIAKOU (ANP) - De ongevaccineerde snowboardster Patrizia Kummer zei geen last te hebben gehad van de verplichte quarantaine van drie weken die ze na haar aankomst in Beijing moest ondergaan. Kummer vloog er dinsdag op de parallelreuzenslalom uit in de zestiende finales. De Zwitserse was de olympisch kampioene van Sotsji 2014 op het onderdeel.
Kummer heeft zich om "persoonlijke redenen" niet laten vaccineren tegen corona en onderging de verplichte isolatie zonder morren. Uiteindelijk mocht ze na ruim twee weken van haar kamer af om te kunnen trainen. De gedwongen isolatie was geen probleem geweest, vertelde ze nadat ze in de eerste ronde haar run nog gewonnen had. "Ik heb goed kunnen trainen, op sprongkracht bijvoorbeeld. Daar heb je niet veel ruimte voor nodig. Het zit allemaal in je hoofd. Ik was er gewoon klaar voor."
Kummer zei niet over anderen te willen oordelen als het om vaccinatie gaat en er niet mee te zitten wat anderen van haar besluit vinden. "Iedereen is vrij om te denken wat hij wil. Niemand mag dat voor mij doen", aldus de 34-jarige Zwitserse.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden