Snowboardster Dekker naar achtste finales parallelreuzenslalom
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de Olympische Spelen de achtste finales bereikt op de parallelreuzenslalom. De 25-jarige Zoetermeerse eindigde in het Genting Snow Park in Zhangjiakou na de kwalificatie- en eliminatieronde op een dertiende plaats.
Dekker legde haar kwalificatierun op de blauwe piste tegen de Japanse Tomoka Takeuchi af in 43,64 seconden. Dat was goed voor de achtste tijd op het blauwe parcours. Op het rode parcours kwam ze tegen de Zwitserse Ladina Jenny tot de tiende tijd van 45,09 seconden en tot een totaaltijd van 1.28,73. Dat was voldoende voor een plek bij de beste zestien.
De snowboardster doet voor de derde keer mee aan de Olympische Spelen. Bij de Spelen van Sotsji in 2014 haalde ze met een 22e plaats de achtste finales niet. Vier jaar later in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang greep ze met één honderdste van een seconde naast een plek in de achtste finales en werd ze zeventiende.
Dekker keek zelf terug op een goede eerste run waarin ze naar eigen zeggen na een foutje een beetje wegstuiterde, maar dat kostte haar niet veel tijd. "Mijn tweede run was iets minder. Ik startte iets te vroeg waardoor ik de 'startgate' raakte en beneden had ik een iets te directe lijn", zei ze. "Dat kostte me ook tijd. Maar uiteindelijk heb ik nog steeds een mooie dertiende plek en ga ik de finales in."
Voor de achtste finales ziet de snowboardster nog genoeg kansen. "Ik denk dat het een hele mooie finale wordt. Het ene parcours gaat gelijk op met het andere. Er zit niet zo veel verschil in, waardoor het niet uitmaakt op welke je start. Dat maakt het leuk dat ook als je als dertiende bent gekwalificeerd, je nog kans maakt om door te gaan. Alles ligt open voor iedereen."
De achtste finales van de parallelreuzenslalom beginnen om 07.30 Nederlandse tijd. Dekker start in de eerste van de acht runs in de achtste finales tegen Sofia Nadyrsjina uit Rusland.
De Tsjechische titelverdedigster Ester Ledecka had na de twee runs de beste tijd voor de Duitse Ramona Theresia Hofmeister.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
11 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
19 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
19 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
20 uur geleden