Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snowboardkampioen White zwaait af op Spelen van Beijing

Snowboardkampioen White zwaait af op Spelen van Beijing

ZHANGJIAKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse snowboarder Shaun White stopt na de Olympische Spelen. De 35-jarige White, drievoudig olympisch kampioen, kondigde dat voorafgaand aan zijn eerste optreden op de Winterspelen van Beijing aan. "Ik geniet hier van ieder moment", aldus White.

De markante Amerikaan, ook als zakenman succesvol, pakte in de halfpipe het goud op de Spelen van 2006, 2010 en 2018. In 2014 eindigde hij als vierde. Het kostte White de nodige moeite om zich te kwalificeren voor zijn vijfde Spelen. Vanwege blessures en een besmetting met het coronavirus dreigde hij naast een plek in de Amerikaanse ploeg te grijpen. Pas vorige maand veroverde White een ticket naar Beijing door derde te worden bij de wereldbeker in Laax.

"Dit wordt mijn laatste toernooi, dat maakt het heel speciaal", aldus White. De Amerikaan zegt als gevolg van zijn fysieke problemen tot dit besluit te zijn gekomen. De snowboardkampioen liep vrijdag met 'Team USA' mee het stadion in bij de openingsceremonie van de Spelen.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

5 minuten geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

2 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

3 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

13 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

14 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

15 uur geleden