Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snowboarder Van der Velden mist WK door blessure

Snowboarder Van der Velden mist WK door blessure

FLACHAUWINKL (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden moet het WK in maart noodgedwongen aan zich voorbij laten gaan. De 20-jarige Brabander heeft zaterdag tijdens een training in het Oostenrijkse Flachauwinkl een blessure aan het rechteronderbeen opgelopen. Omdat hij ook de twee laatste wereldbekers van dit seizoen zal missen komt het voor kwalificatie voor de Winterspelen van Peking aan op de eerste wereldbekerwedstrijden van het seizoen 2021-2022.

"Niek heeft een scheurtje in de syndusmose opgelopen, een band tussen het scheen- en kuitbeen", vertelt Wopke de Vegt, technisch directeur van de Nederlandse skibond. "Hij zal er zeker vier tot zes weken uit zijn en mist dus het WK." Dat wordt gehouden in het Amerikaanse Aspen van 10 tot en met 16 maart.

Van der Velden hoeft geen operatie te ondergaan. De uit Nispen afkomstige snowboarder, actief op de onderdelen slopestyle en big air, was de pechvogel bij de Winterspelen van Pyeongchang in 2018. Kort voor zijn wedstrijd op de slopestyle liep hij een zware armbreuk op waardoor een optreden met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune niet door ging.

Meer uit Sport

Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

2 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

19 uur geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

20 uur geleden
Longo Borghini neemt in Zwitserland leiderstrui over van De Vries

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.

1 dag geleden
Tennisser De Jong door afmelding geplaatst voor Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.

1 dag geleden
Turnster Sanne Wevers weer opgenomen in Oranjeselectie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.

1 dag geleden
Basketballers New York Knicks accepteren uitnodiging Witte Huis

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.

1 dag geleden