Snowboarder Van der Velden mist WK door blessure
FLACHAUWINKL (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden moet het WK in maart noodgedwongen aan zich voorbij laten gaan. De 20-jarige Brabander heeft zaterdag tijdens een training in het Oostenrijkse Flachauwinkl een blessure aan het rechteronderbeen opgelopen. Omdat hij ook de twee laatste wereldbekers van dit seizoen zal missen komt het voor kwalificatie voor de Winterspelen van Peking aan op de eerste wereldbekerwedstrijden van het seizoen 2021-2022.
"Niek heeft een scheurtje in de syndusmose opgelopen, een band tussen het scheen- en kuitbeen", vertelt Wopke de Vegt, technisch directeur van de Nederlandse skibond. "Hij zal er zeker vier tot zes weken uit zijn en mist dus het WK." Dat wordt gehouden in het Amerikaanse Aspen van 10 tot en met 16 maart.
Van der Velden hoeft geen operatie te ondergaan. De uit Nispen afkomstige snowboarder, actief op de onderdelen slopestyle en big air, was de pechvogel bij de Winterspelen van Pyeongchang in 2018. Kort voor zijn wedstrijd op de slopestyle liep hij een zware armbreuk op waardoor een optreden met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune niet door ging.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
54 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
3 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
4 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden