Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snowboarder Van der Velden mist WK door blessure

Snowboarder Van der Velden mist WK door blessure

FLACHAUWINKL (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden moet het WK in maart noodgedwongen aan zich voorbij laten gaan. De 20-jarige Brabander heeft zaterdag tijdens een training in het Oostenrijkse Flachauwinkl een blessure aan het rechteronderbeen opgelopen. Omdat hij ook de twee laatste wereldbekers van dit seizoen zal missen komt het voor kwalificatie voor de Winterspelen van Peking aan op de eerste wereldbekerwedstrijden van het seizoen 2021-2022.

"Niek heeft een scheurtje in de syndusmose opgelopen, een band tussen het scheen- en kuitbeen", vertelt Wopke de Vegt, technisch directeur van de Nederlandse skibond. "Hij zal er zeker vier tot zes weken uit zijn en mist dus het WK." Dat wordt gehouden in het Amerikaanse Aspen van 10 tot en met 16 maart.

Van der Velden hoeft geen operatie te ondergaan. De uit Nispen afkomstige snowboarder, actief op de onderdelen slopestyle en big air, was de pechvogel bij de Winterspelen van Pyeongchang in 2018. Kort voor zijn wedstrijd op de slopestyle liep hij een zware armbreuk op waardoor een optreden met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune niet door ging.

Meer uit Sport

Phijffers rent weer naar winst op 400 meter op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo evenals vorig jaar de 400 meter gewonnen. De atleet uit Hellendoorn noteerde 44,84 seconden, zijn beste tijd van dit seizoen en in de buurt van zijn persoonlijk record van 44,71.

19 minuten geleden
Atlete Klaver derde op 400 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo als derde geëindigd op de 400 meter. De Nederlandse sprinttroef moest de Egyptische Bassant Hemida en de Ierse Sharlene Mawdsley voor laten gaan. Klaver noteerde 50,60 seconden en slaagde er opnieuw niet in onder de grens van 50 seconden te duiken. Hemida won in 50,10, Mawdsley liep 50,14.

46 minuten geleden
Márquez boekt in Tsjechië tweede zege op rij in MotoGP

BRNO (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Tsjechië zijn tweede zege op rij geboekt in de MotoGP. Zo profiteerde de 33-jarige Spanjaard optimaal van het ontbreken van WK-leider Marco Bezzecchi, die was geschorst na een incident met de marshals op het Automotodrom Brno zaterdag. Bezzecchi heeft nog een voorsprong van 8 punten op de Spanjaard Jorge Martín, die als negende eindigde. Márquez staat vierde.

1 uur geleden
Visser bekroont tiende FBK Games met zege op 100 meter horden

HENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft haar tiende optreden op de FBK Games bekroond met de winst op de 100 meter horden. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete klokte 12,52 seconden. De Amerikaanse Alia Armstrong werd tweede in 12,60.

1 uur geleden
Wielrenster Reusser wint haar derde Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft voor de derde keer de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Zwitserse van Movistar won na de tijdrit van zaterdag ook de slotetappe van zondag. In Villars-sur-Ollon werden Cédrine Kerbaol en Kasia Niewiadoma tweede en derde op een klein verschil met Reusser. Femke de Vries werd vijfde op 1.01 minuut. Ook Megan Arens en Nina Buijsman eindigden in de top 10 van de daguitslag.

3 uur geleden
WK-leider Bezzecchi geschorst voor MotoGP Tsjechië na ruzie

BRNO (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi mag zondag niet deelnemen aan de Grote Prijs van Tsjechië. Dat heeft de MotoGP bekendgemaakt. De Italiaanse leider in de WK-stand ging zaterdag tijdens de sprintrace onderuit, waarna zich een incident met de marshals op het circuit voordeed.

6 uur geleden
Volleyballers verslaan in European League ook Kroatië

GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.

21 uur geleden