Snowboarder Van der Velden bij Spelen zesde op big air
BEIJING (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden is er bij de Olympische Spelen niet in geslaagd een medaille te winnen op het onderdeel big air. De 21-jarige Brabander nam na twee runs nog de derde positie in de tussenstand in, maar Van der Velden zakte uiteindelijk weg naar de zesde positie. Eerder op dinsdag was Melissa Peperkamp in de vrouwenfinale ook als zesde geëindigd.
Van der Velden begon de finale met een score van 83,75 punten, in de tweede run gevolgd door 75,75. Daarmee deed hij het beter dan een dag eerder in de kwalificaties, waarin hij zich als elfde voor de finale kwalificeerde.
In zijn derde en laatste sprong moest Van der Velden risico nemen om nog in aanmerking te komen voor een medaille. Bij het landen ging de Nederlandse snowboarder echter onderuit (26,75 punten).
Goud voor China
In de finale tellen de twee hoogste scores van de snowboarders, waardoor Van der Velden uitkwam op 162,00.
Het goud ging naar de Chinees Yiming Su met 182,50 punten. China staat nu in het medaille-klassement precies op gelijke hoogte met Nederland. Mons Roisland uit Noorwegen behaalde het zilver (171,75) en het brons ging naar de Canadees Max Parrot (170,25).
Van der Velden deed eerder deze Spelen mee aan de slopestyle. Op dat onderdeel wist de snowboarder de finale niet te halen. Vier jaar eerder zou Van der Velden in Zuid-Korea al zijn olympische debuut maken, maar toen brak hij bij een val tijdens zijn laatste training voor de wedstrijd zijn arm.
Meer uit Sport
COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
12 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
16 uur geleden