Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snowboarder Van der Velden bij Spelen uitgeschakeld op slopestyle

Snowboarder Van der Velden bij Spelen uitgeschakeld op slopestyle

ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden is er bij de Olympische Spelen niet in geslaagd de finale te bereiken op het onderdeel slopestyle. De 21-jarige Brabander kwam tijdens de kwalificatie op het Genting Snow Park in Zhangjiakou niet in de buurt van de beste twaalf deelnemers.

Van der Velden maakte tijdens zijn eerste run de nodige foutjes en ging vervolgens onderuit. Met zijn score van 26,51 punten kwam de atleet van TeamNL uit op de 25e plek. Aan de slopestyle deden dertig snowboarders mee.

In de tweede omloop probeerde Van der Velden alsnog een hoge score neer te zetten. Bij het vaststellen van de lijst van twaalf finalisten wordt namelijk gekeken naar de hoogste score en niet naar de totaalscore. Van der Velden kwam echter niet verder dan 46,03. Toen hij beneden aankwam, sloeg hij uit teleurstelling met beide handen op zijn helm.

Goede hoop

Eerder deze week gaf de jonge snowboarder aan goede hoop te hebben op een kans in de eindstrijd. "Als ik kijk naar hoe mijn niveau ontwikkeld is de afgelopen jaren, dan denk ik dat ik het zeker wel in me heb om iets te laten zien wat finalewaardig is", vertelde Van der Velden, die graag revanche had willen nemen voor vier jaar geleden. In Pyeongchang zou hij zijn olympische debuut maken. Van der Velden ging echter op de laatste training voor de wedstrijd onderuit en brak zijn arm. De snowboarder stond toen enige tijd in de aandacht omdat hij van de 33 Nederlandse deelnemers de jongste was en als eerste van iedereen in actie zou komen.

Een dag eerder lukte het Melissa Peperkamp bij de vrouwen ook niet om door te dringen tot de finalewedstrijden. De 17-jarige Nederlandse kwam met de dertiende plek wel een stuk dichter in de buurt dan Van der Velden.

Van der Velden en Peperkamp doen bij de Spelen ook nog mee op het onderdeel big air.

Meer uit Sport

Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

28 minuten geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

29 minuten geleden
Milner (40) breekt record meeste wedstrijden in Premier League

LONDEN (ANP/RTR) - James Milner heeft het record gebroken van het grootste aantal wedstrijden in de Premier League. De 40-jarige middenvelder van Brighton & Hove Albion stond zaterdagmiddag aan de aftrap van het uitduel met Brentford. Het is zijn 654e duel in de hoogste Engelse voetbalcompetitie.

30 minuten geleden
Bergsma plaatst zich op Spelen voor finale op de massastart

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.

1 uur geleden
Titelhouders Choukoud en Luijten niet op NK marathon in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.

2 uur geleden
Langlaufer Klaebo als eerste met 6 keer goud op één Winterspelen

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.

2 uur geleden
Del Toro verovert leiderstrui in voorlaatste rit UAE Tour

JEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.

2 uur geleden