Snowboarder Van der Velden bij Spelen uitgeschakeld op slopestyle
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden is er bij de Olympische Spelen niet in geslaagd de finale te bereiken op het onderdeel slopestyle. De 21-jarige Brabander kwam tijdens de kwalificatie op het Genting Snow Park in Zhangjiakou niet in de buurt van de beste twaalf deelnemers.
Van der Velden maakte tijdens zijn eerste run de nodige foutjes en ging vervolgens onderuit. Met zijn score van 26,51 punten kwam de atleet van TeamNL uit op de 25e plek. Aan de slopestyle deden dertig snowboarders mee.
In de tweede omloop probeerde Van der Velden alsnog een hoge score neer te zetten. Bij het vaststellen van de lijst van twaalf finalisten wordt namelijk gekeken naar de hoogste score en niet naar de totaalscore. Van der Velden kwam echter niet verder dan 46,03. Toen hij beneden aankwam, sloeg hij uit teleurstelling met beide handen op zijn helm.
Goede hoop
Eerder deze week gaf de jonge snowboarder aan goede hoop te hebben op een kans in de eindstrijd. "Als ik kijk naar hoe mijn niveau ontwikkeld is de afgelopen jaren, dan denk ik dat ik het zeker wel in me heb om iets te laten zien wat finalewaardig is", vertelde Van der Velden, die graag revanche had willen nemen voor vier jaar geleden. In Pyeongchang zou hij zijn olympische debuut maken. Van der Velden ging echter op de laatste training voor de wedstrijd onderuit en brak zijn arm. De snowboarder stond toen enige tijd in de aandacht omdat hij van de 33 Nederlandse deelnemers de jongste was en als eerste van iedereen in actie zou komen.
Een dag eerder lukte het Melissa Peperkamp bij de vrouwen ook niet om door te dringen tot de finalewedstrijden. De 17-jarige Nederlandse kwam met de dertiende plek wel een stuk dichter in de buurt dan Van der Velden.
Van der Velden en Peperkamp doen bij de Spelen ook nog mee op het onderdeel big air.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden