Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snowboarder Van der Velden bij Spelen uitgeschakeld op slopestyle

Snowboarder Van der Velden bij Spelen uitgeschakeld op slopestyle

ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Niek van der Velden is er bij de Olympische Spelen niet in geslaagd de finale te bereiken op het onderdeel slopestyle. De 21-jarige Brabander kwam tijdens de kwalificatie op het Genting Snow Park in Zhangjiakou niet in de buurt van de beste twaalf deelnemers.

Van der Velden maakte tijdens zijn eerste run de nodige foutjes en ging vervolgens onderuit. Met zijn score van 26,51 punten kwam de atleet van TeamNL uit op de 25e plek. Aan de slopestyle deden dertig snowboarders mee.

In de tweede omloop probeerde Van der Velden alsnog een hoge score neer te zetten. Bij het vaststellen van de lijst van twaalf finalisten wordt namelijk gekeken naar de hoogste score en niet naar de totaalscore. Van der Velden kwam echter niet verder dan 46,03. Toen hij beneden aankwam, sloeg hij uit teleurstelling met beide handen op zijn helm.

Goede hoop

Eerder deze week gaf de jonge snowboarder aan goede hoop te hebben op een kans in de eindstrijd. "Als ik kijk naar hoe mijn niveau ontwikkeld is de afgelopen jaren, dan denk ik dat ik het zeker wel in me heb om iets te laten zien wat finalewaardig is", vertelde Van der Velden, die graag revanche had willen nemen voor vier jaar geleden. In Pyeongchang zou hij zijn olympische debuut maken. Van der Velden ging echter op de laatste training voor de wedstrijd onderuit en brak zijn arm. De snowboarder stond toen enige tijd in de aandacht omdat hij van de 33 Nederlandse deelnemers de jongste was en als eerste van iedereen in actie zou komen.

Een dag eerder lukte het Melissa Peperkamp bij de vrouwen ook niet om door te dringen tot de finalewedstrijden. De 17-jarige Nederlandse kwam met de dertiende plek wel een stuk dichter in de buurt dan Van der Velden.

Van der Velden en Peperkamp doen bij de Spelen ook nog mee op het onderdeel big air.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

5 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

5 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

7 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden