Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelweg A12 weer afgesloten, groepje klimaatactivisten op de weg

Snelweg A12 weer afgesloten, groepje klimaatactivisten op de weg

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten zijn maandag opnieuw de A12 opgelopen in Den Haag. De snelweg is daarom in beide richtingen afgesloten. Zoals actiegroep Extinction Rebellion (XR) al had aangekondigd, ging rond het middaguur een groep betogers de weg op, voor de derde dag op rij.

Het protest maandag is minder groot dan in het weekend. Aanvankelijk betraden enkele tientallen mensen het stuk snelweg naast het Malieveld. Later sloten anderen zich bij hen aan, waardoor rond het middaguur enkele honderden mensen op de snelweg stonden. De politie verspert de weg, waardoor de demonstranten niet kunnen doorlopen naar de tunnelbak tussen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Agenten roepen de klimaatactivisten op om weg te gaan en verder te demonstreren op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, tegenover station Den Haag Centraal.

Sommige actievoerders zijn na de oproep van de politie aan de rand van het Malieveld gaan staan. Nog meer dan honderd klimaatactivisten zitten op de A12. Waterkanonnen staan klaar, maar zijn nog niet ingezet.

Frustratie

Zeker zaterdag was het druk. Toen demonstreerden duizenden mensen op en rond de Utrechtsebaan, zoals het stuk snelweg ook wel wordt genoemd. Zondag werd de weg opnieuw geblokkeerd door tegen de duizend mensen. XR wil de blokkade naar eigen zeggen dagelijks gaan herhalen, tot frustratie van de gemeente Den Haag. "Ik ga niet over de doelen die men nastreeft, maar maak mij grote zorgen over de ontwrichtende acties die voor de komende werkdagen zijn aangekondigd", zei burgemeester Jan van Zanen zondag.

Op zaterdag werden uiteindelijk ruim 2400 klimaatactivisten aangehouden en op zondag meer dan vijfhonderd. Het protest is gericht tegen fossiele subsidies. Daaronder verstaat XR alle financiële regelingen waarmee de overheid het gebruiken van fossiele brandstoffen voordeliger maakt.

Meer uit Binnenland

Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

1 uur geleden
Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

8 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

9 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

11 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

12 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

12 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

13 uur geleden