Snelweg A12 weer afgesloten, groepje klimaatactivisten op de weg
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten zijn maandag opnieuw de A12 opgelopen in Den Haag. De snelweg is daarom in beide richtingen afgesloten. Zoals actiegroep Extinction Rebellion (XR) al had aangekondigd, ging rond het middaguur een groep betogers de weg op, voor de derde dag op rij.
Het protest maandag is minder groot dan in het weekend. Aanvankelijk betraden enkele tientallen mensen het stuk snelweg naast het Malieveld. Later sloten anderen zich bij hen aan, waardoor rond het middaguur enkele honderden mensen op de snelweg stonden. De politie verspert de weg, waardoor de demonstranten niet kunnen doorlopen naar de tunnelbak tussen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Agenten roepen de klimaatactivisten op om weg te gaan en verder te demonstreren op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, tegenover station Den Haag Centraal.
Sommige actievoerders zijn na de oproep van de politie aan de rand van het Malieveld gaan staan. Nog meer dan honderd klimaatactivisten zitten op de A12. Waterkanonnen staan klaar, maar zijn nog niet ingezet.
Frustratie
Zeker zaterdag was het druk. Toen demonstreerden duizenden mensen op en rond de Utrechtsebaan, zoals het stuk snelweg ook wel wordt genoemd. Zondag werd de weg opnieuw geblokkeerd door tegen de duizend mensen. XR wil de blokkade naar eigen zeggen dagelijks gaan herhalen, tot frustratie van de gemeente Den Haag. "Ik ga niet over de doelen die men nastreeft, maar maak mij grote zorgen over de ontwrichtende acties die voor de komende werkdagen zijn aangekondigd", zei burgemeester Jan van Zanen zondag.
Op zaterdag werden uiteindelijk ruim 2400 klimaatactivisten aangehouden en op zondag meer dan vijfhonderd. Het protest is gericht tegen fossiele subsidies. Daaronder verstaat XR alle financiële regelingen waarmee de overheid het gebruiken van fossiele brandstoffen voordeliger maakt.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. "Een volwassene mag niet zonder toestemming van de ouders een kind in huis nemen. We gaan er vooralsnog van uit dat er geen aanwijzingen zijn voor andere misdrijven", meldt de politie.
2 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
4 uur geleden