Sneltest verplicht voor alle reizigers die naar Nederland komen
DEN HAAG (ANP) - Alle reizigers die naar Nederland komen met het vliegtuig of per schip moeten vlak voor vertrek een sneltest doen. Dat maakte premier Mark Rutte op de persconferentie bekend waar extra maatregelen tegen het coronavirus werden afgekondigd.
Reizigers die met een vliegtuig, boot, intercitytrein of internationale bus in ons land aankomen, moeten op dit moment al een negatieve PCR-test kunnen overleggen als ze in ons land arriveren. Die test mag maximaal 72 uur oud zijn.
Reizigers die aankomen moeten vanaf zaterdag over een negatieve sneltest beschikken. Daarmee komt er een "dubbel slot op de deur", aldus premier Rutte.
Schrappen
Mogelijk betekent dit dat een flink aantal vluchten in eerste instantie wordt geschrapt, omdat sneltesten niet in alle landen voldoende beschikbaar zijn. Dit was ook het geval toen een sneltest verplicht werd voor vluchten vanuit Zuid-Afrika. Toen stopte de KLM met een aantal vluchten omdat lang niet alle reizigers een sneltest konden krijgen.
Ook komt er een quarantaineplicht voor reizigers. Zij moeten dan tien dagen binnenblijven na aankomst en worden geregistreerd. Via steekproeven wordt dan gecontroleerd of men zich er aan houdt. Wie de plicht schendt, krijgt een boete.
Voor het zo ver is, moet de wet worden aangepast. Dat kan volgens demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) een "week of vier duren". Totdat de quarantaineplicht er is, geldt er een inreisverbod voor reizigers vanuit het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Afrika en Zuid-Amerika.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
13 uur geleden