Snelrechtzitting voor demonstranten die politie belaagden
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag houdt woensdag een snelrechtzitting voor vier mannen die ervan worden verdacht dat ze tijdens een demonstratie de politie aanvielen. De verdachten belaagden de politie tijdens een demonstratie tegen coronamaatregelen rond het Binnenhof in Den Haag.
Tijdens de betoging op 20 augustus keerde een grote groep mensen zich tegen de politie. Onder meer op de Lange Vijverberg tegenover het Torentje waren confrontaties tussen de politie en de demonstranten. Bij de demonstratie raakte een agent gewond en zijn meerdere arrestaties verricht. De politie sloot de ingangen naar het gebouw van de Tweede Kamer en het Binnenhof.
Het Openbaar Ministerie sprak na afloop van agressieve demonstranten die de politie belaagden. "Er is geen enkel excuus voor geweld tegen de politie", reageerde het OM op de beelden. Ook de ministers Ferd Grapperhaus van Justitie en Sander Dekker van Rechtsbescherming spraken zich uit tegen het intimiderende optreden van de betogers.
Tijdens de snelrechtzitting staan twee mannen uit Den Haag terecht en twee verdachten uit Etten-Leur en Sint-Willebrord. Een 42-jarige man uit Den Haag wordt verdacht van het schoppen en slaan naar politieagenten en politiewagens. Hij stond volgens het OM met een megafoon tussen de politiepaarden en schreeuwde dat de demonstranten hem moesten volgen naar de binnenstad, terwijl ze daar niet mochten komen. Ook zou hij agenten hebben uitgescholden voor terroristen. Een 48-jarige man uit Den Haag zou slaande en schoppende bewegingen hebben gemaakt naar de politie.
De 33-jarige verdachte uit Etten-Leur wordt ervan verdacht een politiewagen te hebben vernield door zand of grind naar de auto te gooien en te schoppen in de richting van de agenten en het voertuig. De 33-jarige man uit Sint-Willebrord zou tijdens de slaande en schoppende bewegingen ook een politieagent hebben bespuugd.
De politierechter doet woensdagmiddag direct uitspraak.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
12 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
15 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
17 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
23 uur geleden