Snelrechtzitting voor demonstranten die politie belaagden
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag houdt woensdag een snelrechtzitting voor vier mannen die ervan worden verdacht dat ze tijdens een demonstratie de politie aanvielen. De verdachten belaagden de politie tijdens een demonstratie tegen coronamaatregelen rond het Binnenhof in Den Haag.
Tijdens de betoging op 20 augustus keerde een grote groep mensen zich tegen de politie. Onder meer op de Lange Vijverberg tegenover het Torentje waren confrontaties tussen de politie en de demonstranten. Bij de demonstratie raakte een agent gewond en zijn meerdere arrestaties verricht. De politie sloot de ingangen naar het gebouw van de Tweede Kamer en het Binnenhof.
Het Openbaar Ministerie sprak na afloop van agressieve demonstranten die de politie belaagden. "Er is geen enkel excuus voor geweld tegen de politie", reageerde het OM op de beelden. Ook de ministers Ferd Grapperhaus van Justitie en Sander Dekker van Rechtsbescherming spraken zich uit tegen het intimiderende optreden van de betogers.
Tijdens de snelrechtzitting staan twee mannen uit Den Haag terecht en twee verdachten uit Etten-Leur en Sint-Willebrord. Een 42-jarige man uit Den Haag wordt verdacht van het schoppen en slaan naar politieagenten en politiewagens. Hij stond volgens het OM met een megafoon tussen de politiepaarden en schreeuwde dat de demonstranten hem moesten volgen naar de binnenstad, terwijl ze daar niet mochten komen. Ook zou hij agenten hebben uitgescholden voor terroristen. Een 48-jarige man uit Den Haag zou slaande en schoppende bewegingen hebben gemaakt naar de politie.
De 33-jarige verdachte uit Etten-Leur wordt ervan verdacht een politiewagen te hebben vernield door zand of grind naar de auto te gooien en te schoppen in de richting van de agenten en het voertuig. De 33-jarige man uit Sint-Willebrord zou tijdens de slaande en schoppende bewegingen ook een politieagent hebben bespuugd.
De politierechter doet woensdagmiddag direct uitspraak.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
12 uur geleden