Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelrechtzitting over belagen ME bij Museumplein

Snelrechtzitting over belagen ME bij Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Ruim een week na de verboden demonstratie op het Museumplein in Amsterdam staan drie opgepakte verdachten woensdagmiddag voor de politierechter. De mannen zijn afkomstig uit Rotterdam, Haarlem en Gouda.

De drie verdachten staan terecht voor openlijke geweldpleging dan wel mishandeling van een ambtenaar in functie tijdens de demonstratie tegen het coronabeleid. Duizenden mensen kwamen op zondag 2 januari in Amsterdam betogen, terwijl burgemeester Femke Halsema de demonstratie had verboden. Dertig demonstranten werden opgepakt.

De verdachten uit Rotterdam (34 jaar), Haarlem (57 jaar) en Gouda (60 jaar) zitten nog vast. Ze zouden ME’ers hebben geschopt en geslagen.

De politierechter veroordeelde vorige week al een 56-jarige man uit Almere tot een celstraf van zes weken, waarvan drie voorwaardelijk, voor het trappen tegen een schild van een ME’er. Hij kreeg ook een taakstraf van veertig uur opgelegd. Hij ging in hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

41 minuten geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

53 minuten geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Hondius wil zaterdag aanmeren in Tenerife

SANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.

1 uur geleden
Beide vliegtuigen met medische evacués cruiseschip vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.

1 uur geleden
Eerste medische evacuatievlucht vanaf Kaapverdië vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).

1 uur geleden
Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

3 uur geleden