Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer
ZWOLLE (ANP) - Acht verdachten staan op woensdag 17 januari in Zwolle terecht tijdens een snelrechtzitting op verdenking van het mishandelen van een man uit Deventer die hen aansprak op het afsteken van vuurwerk.
Volgens het Openbaar Ministerie belaagde een groep jonge mannen het slachtoffer op 1 januari rond 03.15 uur aan de Atalanta in de wijk Colmschate in Deventer. Het slachtoffer werd, terwijl hij op straat lag, geschopt en geslagen en liep daarbij letsel op.
Op basis van buurtonderzoek, camerabeelden en getuigenverklaringen heeft de politie vorige week acht verdachten aangehouden. Ze zitten allemaal vast. Het gaat om mannen tussen de 20 en 26 jaar. Een van hen komt uit Twello (Gelderland), twee uit Hengelo (Overijssel) en vijf uit de gemeente Deventer.
Na oud en nieuw
Het OM beschouwt de jaarwisseling als een evenement waarbij zwaardere straffen kunnen worden geëist. Omdat de verdachten in de week na oud en nieuw zijn opgepakt, zijn zij niet meegeteld in het aantal van circa vijftig aanhoudingen die de politie in Oost-Nederland direct na de jaarwisseling meldde.
De politie heeft dit jaar in het hele land in totaal 156 mensen die rond de jaarwisseling zijn aangehouden, overgedragen aan het Openbaar Ministerie. De snelrechtzitting in Zwolle is de eerste die is aangekondigd.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
10 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.
1 uur geledenLISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.
2 uur geleden