Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

ZWOLLE (ANP) - Acht verdachten staan op woensdag 17 januari in Zwolle terecht tijdens een snelrechtzitting op verdenking van het mishandelen van een man uit Deventer die hen aansprak op het afsteken van vuurwerk.

Volgens het Openbaar Ministerie belaagde een groep jonge mannen het slachtoffer op 1 januari rond 03.15 uur aan de Atalanta in de wijk Colmschate in Deventer. Het slachtoffer werd, terwijl hij op straat lag, geschopt en geslagen en liep daarbij letsel op.

Op basis van buurtonderzoek, camerabeelden en getuigenverklaringen heeft de politie vorige week acht verdachten aangehouden. Ze zitten allemaal vast. Het gaat om mannen tussen de 20 en 26 jaar. Een van hen komt uit Twello (Gelderland), twee uit Hengelo (Overijssel) en vijf uit de gemeente Deventer.

Na oud en nieuw

Het OM beschouwt de jaarwisseling als een evenement waarbij zwaardere straffen kunnen worden geëist. Omdat de verdachten in de week na oud en nieuw zijn opgepakt, zijn zij niet meegeteld in het aantal van circa vijftig aanhoudingen die de politie in Oost-Nederland direct na de jaarwisseling meldde.

De politie heeft dit jaar in het hele land in totaal 156 mensen die rond de jaarwisseling zijn aangehouden, overgedragen aan het Openbaar Ministerie. De snelrechtzitting in Zwolle is de eerste die is aangekondigd.

Meer uit Binnenland

Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Rotterdam The Hague Airport en aangehouden.

1 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

6 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

6 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

6 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

8 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

8 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

9 uur geleden