Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

ZWOLLE (ANP) - Acht verdachten staan op woensdag 17 januari in Zwolle terecht tijdens een snelrechtzitting op verdenking van het mishandelen van een man uit Deventer die hen aansprak op het afsteken van vuurwerk.

Volgens het Openbaar Ministerie belaagde een groep jonge mannen het slachtoffer op 1 januari rond 03.15 uur aan de Atalanta in de wijk Colmschate in Deventer. Het slachtoffer werd, terwijl hij op straat lag, geschopt en geslagen en liep daarbij letsel op.

Op basis van buurtonderzoek, camerabeelden en getuigenverklaringen heeft de politie vorige week acht verdachten aangehouden. Ze zitten allemaal vast. Het gaat om mannen tussen de 20 en 26 jaar. Een van hen komt uit Twello (Gelderland), twee uit Hengelo (Overijssel) en vijf uit de gemeente Deventer.

Na oud en nieuw

Het OM beschouwt de jaarwisseling als een evenement waarbij zwaardere straffen kunnen worden geëist. Omdat de verdachten in de week na oud en nieuw zijn opgepakt, zijn zij niet meegeteld in het aantal van circa vijftig aanhoudingen die de politie in Oost-Nederland direct na de jaarwisseling meldde.

De politie heeft dit jaar in het hele land in totaal 156 mensen die rond de jaarwisseling zijn aangehouden, overgedragen aan het Openbaar Ministerie. De snelrechtzitting in Zwolle is de eerste die is aangekondigd.

Meer uit Binnenland

41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

2 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

2 uur geleden
Ali B in laatste woord: ik heb nooit iemand gedwongen

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.

2 uur geleden
Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

3 uur geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

3 uur geleden
Twee minderjarigen en een 18-jarige vast na dodelijk geweld Hoorn

HOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

4 uur geleden
Nieuwe radartoren in aanbouw bij luchthaven Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.

4 uur geleden