Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

ZWOLLE (ANP) - Acht verdachten staan op woensdag 17 januari in Zwolle terecht tijdens een snelrechtzitting op verdenking van het mishandelen van een man uit Deventer die hen aansprak op het afsteken van vuurwerk.

Volgens het Openbaar Ministerie belaagde een groep jonge mannen het slachtoffer op 1 januari rond 03.15 uur aan de Atalanta in de wijk Colmschate in Deventer. Het slachtoffer werd, terwijl hij op straat lag, geschopt en geslagen en liep daarbij letsel op.

Op basis van buurtonderzoek, camerabeelden en getuigenverklaringen heeft de politie vorige week acht verdachten aangehouden. Ze zitten allemaal vast. Het gaat om mannen tussen de 20 en 26 jaar. Een van hen komt uit Twello (Gelderland), twee uit Hengelo (Overijssel) en vijf uit de gemeente Deventer.

Na oud en nieuw

Het OM beschouwt de jaarwisseling als een evenement waarbij zwaardere straffen kunnen worden geëist. Omdat de verdachten in de week na oud en nieuw zijn opgepakt, zijn zij niet meegeteld in het aantal van circa vijftig aanhoudingen die de politie in Oost-Nederland direct na de jaarwisseling meldde.

De politie heeft dit jaar in het hele land in totaal 156 mensen die rond de jaarwisseling zijn aangehouden, overgedragen aan het Openbaar Ministerie. De snelrechtzitting in Zwolle is de eerste die is aangekondigd.

Meer uit Binnenland

Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

58 minuten geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

1 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

3 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

3 uur geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

3 uur geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

3 uur geleden
Vrouwenorganisaties willen nationaal plan tegen vrouwengeweld

DEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.

4 uur geleden