Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

Snelrechtzitting met acht verdachten van mishandeling in Deventer

ZWOLLE (ANP) - Acht verdachten staan op woensdag 17 januari in Zwolle terecht tijdens een snelrechtzitting op verdenking van het mishandelen van een man uit Deventer die hen aansprak op het afsteken van vuurwerk.

Volgens het Openbaar Ministerie belaagde een groep jonge mannen het slachtoffer op 1 januari rond 03.15 uur aan de Atalanta in de wijk Colmschate in Deventer. Het slachtoffer werd, terwijl hij op straat lag, geschopt en geslagen en liep daarbij letsel op.

Op basis van buurtonderzoek, camerabeelden en getuigenverklaringen heeft de politie vorige week acht verdachten aangehouden. Ze zitten allemaal vast. Het gaat om mannen tussen de 20 en 26 jaar. Een van hen komt uit Twello (Gelderland), twee uit Hengelo (Overijssel) en vijf uit de gemeente Deventer.

Na oud en nieuw

Het OM beschouwt de jaarwisseling als een evenement waarbij zwaardere straffen kunnen worden geëist. Omdat de verdachten in de week na oud en nieuw zijn opgepakt, zijn zij niet meegeteld in het aantal van circa vijftig aanhoudingen die de politie in Oost-Nederland direct na de jaarwisseling meldde.

De politie heeft dit jaar in het hele land in totaal 156 mensen die rond de jaarwisseling zijn aangehouden, overgedragen aan het Openbaar Ministerie. De snelrechtzitting in Zwolle is de eerste die is aangekondigd.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

5 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

6 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

6 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

7 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

7 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

7 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

10 uur geleden