Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelrecht voor aangehouden verdachte rellen Maastricht

Snelrecht voor aangehouden verdachte rellen Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Van de vijf verdachten die afgelopen zondag werden aangehouden tijdens hevige rellen in Maastricht, zit er nog één in voorarrest. Hij moet zich woensdag tijdens een snelrechtprocedure voor de rechter verantwoorden, maakte het Openbaar Ministerie (OM) woensdag bekend.

De man wordt verdacht van bedreiging van een ambtenaar in functie. Hij heeft volgens het OM in de richting van de agent gespuugd. De vier andere verdachten zijn op vrije voeten gesteld.

Een van de aangehouden verdachten gaat vrijuit, de zaak tegen hem is geseponeerd. De drie anderen blijven nog wel verdachte. Hoe hun zaken worden afgehandeld wordt nog bekeken.

Demonstratie

De rellen deden zich zondag voor tijdens een demonstratie van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). Zo'n duizend tegendemonstranten keerden zich tegen het kleine groepje van KOZP. De mobiele eenheid en politie met paarden en honden hadden de grootst mogelijke moeite om de activisten van KOZP af te schermen van de massale toeloop van tegendemonstranten, van wie sommigen onder meer met stenen, eieren en vuurwerk gooiden en "Zwarte Piet!" scandeerden.

Na een uur demonstreren zag KOZP zich genoodzaakt de actie af te breken. De groep werd door de politie vervolgens naar een veilige plek gebracht.

Meer uit Binnenland

Tubbergen betreurt dat inwoners zich niet genoeg gehoord voelden

TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.

1 uur geleden
Ombudsman: Tubbergen luisterde niet naar klachten over azc

DEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".

1 uur geleden
Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

6 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

6 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

6 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

10 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

12 uur geleden