Snelrecht voor aangehouden verdachte rellen Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - Van de vijf verdachten die afgelopen zondag werden aangehouden tijdens hevige rellen in Maastricht, zit er nog één in voorarrest. Hij moet zich woensdag tijdens een snelrechtprocedure voor de rechter verantwoorden, maakte het Openbaar Ministerie (OM) woensdag bekend.
De man wordt verdacht van bedreiging van een ambtenaar in functie. Hij heeft volgens het OM in de richting van de agent gespuugd. De vier andere verdachten zijn op vrije voeten gesteld.
Een van de aangehouden verdachten gaat vrijuit, de zaak tegen hem is geseponeerd. De drie anderen blijven nog wel verdachte. Hoe hun zaken worden afgehandeld wordt nog bekeken.
Demonstratie
De rellen deden zich zondag voor tijdens een demonstratie van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). Zo'n duizend tegendemonstranten keerden zich tegen het kleine groepje van KOZP. De mobiele eenheid en politie met paarden en honden hadden de grootst mogelijke moeite om de activisten van KOZP af te schermen van de massale toeloop van tegendemonstranten, van wie sommigen onder meer met stenen, eieren en vuurwerk gooiden en "Zwarte Piet!" scandeerden.
Na een uur demonstreren zag KOZP zich genoodzaakt de actie af te breken. De groep werd door de politie vervolgens naar een veilige plek gebracht.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het eerst in Nederland geldt vrijdag in een groot deel van het land code rood om de verwachte hoge temperaturen. Het weeralarm geldt alleen niet voor de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Zeeland. Daar blijft code oranje gelden, op de Waddeneilanden blijft het code geel.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de dubbele aardbeving in Venezuela opent het Rode Kruis een rekeningnummer waarop mensen geld kunnen doneren: gironummer 5125. Volgens de hulporganisatie hebben vele duizenden mensen dringend hulp nodig. "Denk aan huishoudelijke spullen, hygiënepakketten, voedsel en water."
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "We gaan nu nog niet kiezen voor een scenario", zegt staatssecretaris Jo-Annes de Bat over de mogelijkheden die er zijn voor de uitbreiding van industrie en energie rondom Moerdijk. In een bestuurlijk overleg volgende week wil hij "onderbouwen" waarom het recent toegevoegde scenario waarin het dorp behouden kan blijven, realistisch is. "Zodanig dat zij er ook vertrouwen in hebben, want we hebben de gemeente cruciaal hard nodig," zegt de CDA-bewindsman die verantwoordelijk is voor de energietransitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie) wil van de onderwijsinspectie horen hoe het kan dat de basisschool van Forum voor Democratie goedkeuring heeft gekregen. Woensdag werd bekend dat de FVD-school in augustus opengaat met financiering vanuit het Rijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben hun medeleven betuigd met de inwoners van Venezuela na de aardbevingen in het land. Venezuela is een buurland van het Koninkrijk der Nederlanden, in de Caribische Zee deelt het zeegrenzen met de landen Aruba en Curaçao en de bijzondere gemeente Bonaire.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Om 13.10 uur werd het in De Bilt 30,2 graden, waardoor officieel sprake is van de eerste hittegolf van 2026. Hiermee is ook het record van de langste juni-hittegolf in De Bilt geëvenaard. Regionaal was al sprake van de tweede hittegolf van het jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands reddingsteam gaat naar Venezuela voor hulp na de aardbevingen die het land hebben getroffen. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het Urban Search and Rescue-team (USAR) gaat die kant op met reddingswerkers, honden en materieel. Venezuela heeft Nederland gevraagd om hulp.
3 uur geleden