Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellink tekent voor derde plaats na eerste dag EK allround

Snellink tekent voor derde plaats na eerste dag EK allround

HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink staat na de eerste dag van het EK allround op de derde plaats, op enige achterstand van de Noren Peder Kongshaug en Sander Eitrem. De Nederlands kampioen allround vindt dat hij best tevreden mag zijn.

"Ik had gehoopt hier te staan en liefst had ik gehad dat het gat naar de nummers 1 en 2 iets kleiner was", geeft Snellink toe. "Maar ik wist dat die gasten gewoon in heel goede doen zijn. Ik wist ook dat dit gat er nu zou zijn. Ik hoop dat ik morgen nog iets dichterbij kan komen."

Snellink heeft 3,95 seconden achterstand op Kongshaug voor de 1500 meter. "Ik denk dat ze ook nog tijd pakken op de 1500 meter. Daarna gaan we het zien."

Op de 5000 meter verbeterde de 23-jarige schaatser zijn eigen beste tijd met 6.08,91. "Ik zei van tevoren tegen Jac dat dit de rit voor mij was om te kijken waar ik sta", refereerde hij aan een gesprek met zijn coach Jac Orie. "Ik heb dit seizoen steeds op safe gereden en wilde nu een keer erdoorheen prikken om te kijken wat er maximaal inzit."

'Ging er met lef in'

Snellink had er echter niet op gerekend dat Eitrem nog veel sneller wegging. "Ik ging er met lef in en hij ook", verwees hij naar de Noor. "Ik dacht hij gaat er wel heel hard vandoor. Maar ik ben blij met wat ik heb laten zien. Het is hartstikke mooi dat Chris en ik hier derde en tweede worden op de 5000 meter, want dit is wel de wereldtop waar we tegen rijden."

Land- en teamgenoot Chris Huizinga die hij noemde, eindigde met 6.09,47 als derde. De Groninger is kansloos voor het klassement omdat hij eerder gediskwalificeerd werd op de 500 meter na een tweede valse start. "Dat is heel jammer", zei Snellink. "Ik had graag gehad dat hij mee kon doen voor het podium en nog in het toernooi had gezeten."

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

16 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

17 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden