
Snellink tekent voor derde plaats na eerste dag EK allround
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink staat na de eerste dag van het EK allround op de derde plaats, op enige achterstand van de Noren Peder Kongshaug en Sander Eitrem. De Nederlands kampioen allround vindt dat hij best tevreden mag zijn.
"Ik had gehoopt hier te staan en liefst had ik gehad dat het gat naar de nummers 1 en 2 iets kleiner was", geeft Snellink toe. "Maar ik wist dat die gasten gewoon in heel goede doen zijn. Ik wist ook dat dit gat er nu zou zijn. Ik hoop dat ik morgen nog iets dichterbij kan komen."
Snellink heeft 3,95 seconden achterstand op Kongshaug voor de 1500 meter. "Ik denk dat ze ook nog tijd pakken op de 1500 meter. Daarna gaan we het zien."
Op de 5000 meter verbeterde de 23-jarige schaatser zijn eigen beste tijd met 6.08,91. "Ik zei van tevoren tegen Jac dat dit de rit voor mij was om te kijken waar ik sta", refereerde hij aan een gesprek met zijn coach Jac Orie. "Ik heb dit seizoen steeds op safe gereden en wilde nu een keer erdoorheen prikken om te kijken wat er maximaal inzit."
'Ging er met lef in'
Snellink had er echter niet op gerekend dat Eitrem nog veel sneller wegging. "Ik ging er met lef in en hij ook", verwees hij naar de Noor. "Ik dacht hij gaat er wel heel hard vandoor. Maar ik ben blij met wat ik heb laten zien. Het is hartstikke mooi dat Chris en ik hier derde en tweede worden op de 5000 meter, want dit is wel de wereldtop waar we tegen rijden."
Land- en teamgenoot Chris Huizinga die hij noemde, eindigde met 6.09,47 als derde. De Groninger is kansloos voor het klassement omdat hij eerder gediskwalificeerd werd op de 500 meter na een tweede valse start. "Dat is heel jammer", zei Snellink. "Ik had graag gehad dat hij mee kon doen voor het podium en nog in het toernooi had gezeten."
Meer uit Sport
CHÂTEAUROUX (ANP) - Wout van Aert (30) gaat in de negende etappe opnieuw sprinten voor de zege. Dat heeft de Belgische renner van Visma-Lease a Bike aangekondigd in een bericht op X. Van Aert verraste zaterdag door bij de sprint voor de winst te gaan. Hij eindigde als tweede achter de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek.
1 uur geledenKORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
17 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
17 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
18 uur geleden