Snellink tekent voor derde plaats na eerste dag EK allround
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink staat na de eerste dag van het EK allround op de derde plaats, op enige achterstand van de Noren Peder Kongshaug en Sander Eitrem. De Nederlands kampioen allround vindt dat hij best tevreden mag zijn.
"Ik had gehoopt hier te staan en liefst had ik gehad dat het gat naar de nummers 1 en 2 iets kleiner was", geeft Snellink toe. "Maar ik wist dat die gasten gewoon in heel goede doen zijn. Ik wist ook dat dit gat er nu zou zijn. Ik hoop dat ik morgen nog iets dichterbij kan komen."
Snellink heeft 3,95 seconden achterstand op Kongshaug voor de 1500 meter. "Ik denk dat ze ook nog tijd pakken op de 1500 meter. Daarna gaan we het zien."
Op de 5000 meter verbeterde de 23-jarige schaatser zijn eigen beste tijd met 6.08,91. "Ik zei van tevoren tegen Jac dat dit de rit voor mij was om te kijken waar ik sta", refereerde hij aan een gesprek met zijn coach Jac Orie. "Ik heb dit seizoen steeds op safe gereden en wilde nu een keer erdoorheen prikken om te kijken wat er maximaal inzit."
'Ging er met lef in'
Snellink had er echter niet op gerekend dat Eitrem nog veel sneller wegging. "Ik ging er met lef in en hij ook", verwees hij naar de Noor. "Ik dacht hij gaat er wel heel hard vandoor. Maar ik ben blij met wat ik heb laten zien. Het is hartstikke mooi dat Chris en ik hier derde en tweede worden op de 5000 meter, want dit is wel de wereldtop waar we tegen rijden."
Land- en teamgenoot Chris Huizinga die hij noemde, eindigde met 6.09,47 als derde. De Groninger is kansloos voor het klassement omdat hij eerder gediskwalificeerd werd op de 500 meter na een tweede valse start. "Dat is heel jammer", zei Snellink. "Ik had graag gehad dat hij mee kon doen voor het podium en nog in het toernooi had gezeten."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
8 uur geleden