Snellink legt zich op EK allround neer bij Noorse suprematie
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink kon accepteren dat de Noorse schaatsers Sander Eitrem en Peder Kongshaug hem de baas waren op het EK allround. De 23-jarige Nederlander werd derde. "Ik wilde de 'best of the rest' worden", zei hij na het veiligstellen van het brons.
Snellink verloor te veel tijd op de 500 en 1500 meter om echt dicht in de buurt van de twee Noren te komen, maar vond dat hij best tevreden kon zijn met zijn vierkamp. "Die gasten zijn nu even een maatje groter, maar ik heb een goed toernooi gereden. Voor hen is het hartstikke mooi en het is ook verdiend", zei hij over de eerste Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss in 1991.
Hoewel Snellink het een verdiende zege noemde, was het ook niet zo dat hij ervan had genoten dat de zege naar de Noren ging. "Ik geniet er niet van dat zij winnen. Ik wil zelf op het hoogste treetje staan. Ik ben blij dat ik een medaille haal en kan daarmee weer verder."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
59 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
3 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
4 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
5 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
20 uur geleden