Snellink legt zich op EK allround neer bij Noorse suprematie
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink kon accepteren dat de Noorse schaatsers Sander Eitrem en Peder Kongshaug hem de baas waren op het EK allround. De 23-jarige Nederlander werd derde. "Ik wilde de 'best of the rest' worden", zei hij na het veiligstellen van het brons.
Snellink verloor te veel tijd op de 500 en 1500 meter om echt dicht in de buurt van de twee Noren te komen, maar vond dat hij best tevreden kon zijn met zijn vierkamp. "Die gasten zijn nu even een maatje groter, maar ik heb een goed toernooi gereden. Voor hen is het hartstikke mooi en het is ook verdiend", zei hij over de eerste Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss in 1991.
Hoewel Snellink het een verdiende zege noemde, was het ook niet zo dat hij ervan had genoten dat de zege naar de Noren ging. "Ik geniet er niet van dat zij winnen. Ik wil zelf op het hoogste treetje staan. Ik ben blij dat ik een medaille haal en kan daarmee weer verder."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
18 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
18 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
19 uur geleden