Snellink legt zich op EK allround neer bij Noorse suprematie
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink kon accepteren dat de Noorse schaatsers Sander Eitrem en Peder Kongshaug hem de baas waren op het EK allround. De 23-jarige Nederlander werd derde. "Ik wilde de 'best of the rest' worden", zei hij na het veiligstellen van het brons.
Snellink verloor te veel tijd op de 500 en 1500 meter om echt dicht in de buurt van de twee Noren te komen, maar vond dat hij best tevreden kon zijn met zijn vierkamp. "Die gasten zijn nu even een maatje groter, maar ik heb een goed toernooi gereden. Voor hen is het hartstikke mooi en het is ook verdiend", zei hij over de eerste Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss in 1991.
Hoewel Snellink het een verdiende zege noemde, was het ook niet zo dat hij ervan had genoten dat de zege naar de Noren ging. "Ik geniet er niet van dat zij winnen. Ik wil zelf op het hoogste treetje staan. Ik ben blij dat ik een medaille haal en kan daarmee weer verder."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden