Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellink legt zich op EK allround neer bij Noorse suprematie

Snellink legt zich op EK allround neer bij Noorse suprematie

HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink kon accepteren dat de Noorse schaatsers Sander Eitrem en Peder Kongshaug hem de baas waren op het EK allround. De 23-jarige Nederlander werd derde. "Ik wilde de 'best of the rest' worden", zei hij na het veiligstellen van het brons.

Snellink verloor te veel tijd op de 500 en 1500 meter om echt dicht in de buurt van de twee Noren te komen, maar vond dat hij best tevreden kon zijn met zijn vierkamp. "Die gasten zijn nu even een maatje groter, maar ik heb een goed toernooi gereden. Voor hen is het hartstikke mooi en het is ook verdiend", zei hij over de eerste Noorse allroundtitel sinds Johann Olav Koss in 1991.

Hoewel Snellink het een verdiende zege noemde, was het ook niet zo dat hij ervan had genoten dat de zege naar de Noren ging. "Ik geniet er niet van dat zij winnen. Ik wil zelf op het hoogste treetje staan. Ik ben blij dat ik een medaille haal en kan daarmee weer verder."

Meer uit Sport

Peloton vertrokken voor heuvelachtige vierde Touretappe naar Foix

CARCASSONNE (ANP) - Het peloton is vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France. De renners moeten over 181,9 kilometer van Carcassonne naar Foix in het zuiden van Frankrijk.

43 minuten geleden
Zverev en Lehečka dinsdag verder door avondklok Wimbledon

LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.

13 uur geleden
Spanje verslaat Portugal met 1-0 na late goal Merino

ARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.

15 uur geleden
Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

20 uur geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

20 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

1 dag geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

1 dag geleden