Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellere screening voor nieuw Brits luchthavenpersoneel

Snellere screening voor nieuw Brits luchthavenpersoneel

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse regering versnelt de procedure voor nationale veiligheidscontroles voor nieuwe luchthavenmedewerkers. Personeelstekorten zorgen op luchthavens in heel Europa voor problemen in het kielzog van het sneller dan verwachte herstel uit de coronacrisis. Met de snellere screening moeten de tekorten in het Verenigd Koninkrijk sneller opgelost worden.

Bij de nieuwe werkwijze worden accreditatiecontroles gemiddeld binnen vijf dagen afgerond. Antiterrorismecontroles nemen minder dan tien dagen in beslag, aldus een persbericht van het Britse ministerie van Vervoer.

Britse vakantiegangers hebben deze zomer, net als op Schiphol, te maken met chaotische taferelen op luchthavens. De sociale media worden overspoeld met klachten over lange rijen bij de veiligheidscontrole, wat in sommige gevallen tot gemiste vluchten heeft geleid. Daarnaast zijn stapels bagage zoekgeraakt in Londen.

Personeelstekorten

Personeelstekorten waren de belangrijkste oorzaak van de problemen. Bedrijven die werknemers ontsloegen of verloren aan andere sectoren toen vliegtuigen tijdens de pandemie aan de grond bleven, worstelen nu om de achterstand in te halen. Daarmee komt het prille herstel van de luchtvaartindustrie in gevaar. Luchtvaartmaatschappijen en luchthavens worden ook geconfronteerd met stakingen van werknemers die betere lonen en arbeidsomstandigheden eisen.

Op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle was de situatie zondag wat beter nadat werknemers een einde hadden gemaakt aan een staking. Door de actie ging vrijdag en zaterdag ongeveer een vijfde van de vluchten niet door. Piloten van het Scandinavische SAS dreigen ook met een staking. Daarover wordt mogelijk komende week meer bekend.

Het Spaanse cabinepersoneel van Ryanair riep op zijn beurt op tot een extra staking van twaalf dagen deze maand. Ook het personeel op de bases van easyJet in Spanje is vrijdag begonnen met de eerste van een reeks stakingen van drie dagen. De impact van deze acties lijkt evenwel gering.

Meer uit Financieel

Airbus: softwarefix bij veel A320-vliegtuigen om 'zonnestraling'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft vrijdag gewaarschuwd dat een groot aantal vliegtuigen van het type A320 een onmiddellijke softwarefix nodig kunnen hebben na een recent incident met een vliegtuig van het Amerikaanse JetBlue Airways. Dat toestel had te maken met plotseling hoogteverlies omdat de besturing verstoord zou zijn geraakt door "intense zonnestraling".

57 minuten geleden
Staking door werknemers van Duitse distributiecentra Amazon

BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.

2 uur geleden
AEX sluit op laatste handelsdag november met kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.

2 uur geleden
Nederlanders kopen dit jaar meer in aanloop naar Black Friday

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.

2 uur geleden
Wingtech gaat in beroep tegen schorsing Nexperia-topman

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

3 uur geleden
Rechter stelt FNV ultimatum om met hervormingsplan te komen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.

4 uur geleden
Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

6 uur geleden