Snellere screening voor nieuw Brits luchthavenpersoneel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse regering versnelt de procedure voor nationale veiligheidscontroles voor nieuwe luchthavenmedewerkers. Personeelstekorten zorgen op luchthavens in heel Europa voor problemen in het kielzog van het sneller dan verwachte herstel uit de coronacrisis. Met de snellere screening moeten de tekorten in het Verenigd Koninkrijk sneller opgelost worden.
Bij de nieuwe werkwijze worden accreditatiecontroles gemiddeld binnen vijf dagen afgerond. Antiterrorismecontroles nemen minder dan tien dagen in beslag, aldus een persbericht van het Britse ministerie van Vervoer.
Britse vakantiegangers hebben deze zomer, net als op Schiphol, te maken met chaotische taferelen op luchthavens. De sociale media worden overspoeld met klachten over lange rijen bij de veiligheidscontrole, wat in sommige gevallen tot gemiste vluchten heeft geleid. Daarnaast zijn stapels bagage zoekgeraakt in Londen.
Personeelstekorten
Personeelstekorten waren de belangrijkste oorzaak van de problemen. Bedrijven die werknemers ontsloegen of verloren aan andere sectoren toen vliegtuigen tijdens de pandemie aan de grond bleven, worstelen nu om de achterstand in te halen. Daarmee komt het prille herstel van de luchtvaartindustrie in gevaar. Luchtvaartmaatschappijen en luchthavens worden ook geconfronteerd met stakingen van werknemers die betere lonen en arbeidsomstandigheden eisen.
Op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle was de situatie zondag wat beter nadat werknemers een einde hadden gemaakt aan een staking. Door de actie ging vrijdag en zaterdag ongeveer een vijfde van de vluchten niet door. Piloten van het Scandinavische SAS dreigen ook met een staking. Daarover wordt mogelijk komende week meer bekend.
Het Spaanse cabinepersoneel van Ryanair riep op zijn beurt op tot een extra staking van twaalf dagen deze maand. Ook het personeel op de bases van easyJet in Spanje is vrijdag begonnen met de eerste van een reeks stakingen van drie dagen. De impact van deze acties lijkt evenwel gering.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
5 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
7 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
8 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
10 uur geleden