Sneller vaccinatieproces in Suriname begint te werken
PARAMARIBO (ANP) - Door aanpassing van het vaccinatieproces kan voortaan sneller ingeënt worden in Suriname. Er worden meer gericht vragen gesteld aan mensen die zich laten vaccineren, er wordt geen bloeddruk meer opgemeten en er is een wachttijd van maximaal een kwartier na de vaccinatie. Het is volgens Rakesh Sukul, de directeur van het Surinaamse ministerie van Volksgezondheid, duidelijk gebleken uit de prikresultaten van afgelopen week dat nu het tempo erin zit. Het gaat anderhalf keer sneller dan de afgelopen maanden, aldus Sukul.
Het idee voor een sneller vaccinatieproces kwam van de Nederlandse arts Marc Sprenger. Hij is door de Nederlandse regering als speciale coronagezant aangesteld. Volgens Sprenger is vaccinatie de beste manier om de coronapandemie in Suriname de kop in te drukken, zo zegt hij in gesprek met het ANP.
Toch is het aantal prikken per dag niet met dezelfde hoeveelheid gestegen. De reden hiervoor is dat de Surinamers inmiddels weten dat er geen schaarste aan vaccins zal ontstaan en minder haast hebben, aldus Sukul. Nederland heeft immers toegezegd binnenkort tussen de 500.000 en 750.000 vaccins naar Suriname te sturen.
Artsen, verpleegkundigen en technici
Sprenger was vorige week in Suriname om te kijken welke hulp het land de komende tijd nog nodig heeft. Begin juni kwam er een groep van ruim twintig artsen, verpleegkundigen en technici naar Suriname. Inmiddels bestaat de groep uit ongeveer 35 mensen. ‘’De bedoeling is dat er steeds ongeveer 35 mensen in Suriname zullen zijn om hun Surinaamse collega’s te ondersteunen. Zij zullen in Suriname blijven tot het aantal ziekenhuisopnames genormaliseerd is’’, aldus Sprenger, die deze week minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge spreekt over verdere hulp aan het land.
Behalve personeel zal Nederland de komende tijd ook apparatuur en medicijnen naar Suriname sturen. Het gaat onder meer om zuurstofapparaten die patiënten thuis kunnen gebruiken. Wat betreft de medicijnen gaat het om dexamethason en bloedverdunners. Deze medicijnen zijn belangrijk voor patiënten die zuurstof krijgen en herstellende zijn. Hoe lang Suriname de hulp van Nederland nog nodig heeft, is moeilijk te zeggen. Op dit moment komen er iedere dag nog meer dan tweehonderd positieve gevallen bij. Als de vaccinatiebereidheid groot blijft, kan het aantal besmettingen wel snel onder controle komen, aldus Sprenger.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.
41 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van donderdag op vrijdag droneaanvallen uitgevoerd op Rusland en daarbij onder meer een olieraffinaderij en een passagierstrein geraakt, meldden Russische functionarissen. Er zouden twee doden zijn gevallen.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zweedse en Finse gevechtsvliegtuigen zijn donderdag uitgerukt om Russische militaire luchtvaartuigen te onderscheppen, meldt de Finse luchtmacht. Die vlogen boven de internationale wateren van de Finse Golf.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft geërgerd gereageerd op de uitspraken van de Chinese president Xi Jinping over de eilandstaat tijdens zijn staatsbezoek aan de Verenigde Staten. Taipei benadrukt dat alleen de Taiwanezen zelf kunnen beslissen over de soevereiniteit van Taiwan.
2 uur geleden