Snelle remise Giri bij Tata Steel Chess
WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse schaker Anish Giri is in de zevende ronde van Tata Steel Chess opnieuw op remise uitgekomen. De partij tegen de geboren Armeen Levon Aronian duurde minder dan een uur. De vrijwel gelijke stand op het bord deed beide spelers besluiten het punt te delen. Aronian schaakt sinds 2021 onder Amerikaanse vlag.
Het was na zijn zege op Magnus Carlsen in de vierde ronde de derde remise op rij voor Giri, die met 4,5 punt een van de vier schakers is die volgt op een punt van koploper Nodirbek Abdoesattorov. De Oezbeek boekte zaterdag al zijn vierde zege en staat op 5,5. Abdoesattorov, de nummer 30 van de wereld, versloeg de Indiër Arjun Erigaisi.
De Amerikaan Wesley So was te sterk voor de Indiër Dommaraju Gukesh en kwam zo op gelijke hoogte met Giri.
Derde nederlaag Van Foreest
Jorden van Foreest, de tweede Nederlander in het toernooi, leed zijn derde nederlaag. De winnaar van de editie van 2021 verloor van de Indiër Rameshbabu Praggnanandhaa, die daarmee ook op 4,5 punten kwam en aansloot bij Giri en So. Van Foreest staat voorlaatste. Laat op de avond voegde de Amerikaan Fabiano Caruana zich bij de naaste belagers van Abdoesattorov. Na een partij van zeven uur bleef hij tegen de Iraniër Parham Maghsoodloo steken op remise.
Nummer 1 van de wereld Magnus Carlsen boekte pas zijn tweede zege op het hoog aangeschreven toernooi in Wijk aan Zee. De achtvoudig winnaar uit Noorwegen versloeg de Roemeense Hongaar Richard Rapport en kwam zo op 3,5 punt.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden