Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellaadbedrijf Leap24 wint zaak van Enexis over aansluitingen

Snellaadbedrijf Leap24 wint zaak van Enexis over aansluitingen

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis moet van de rechter binnen zes weken op drie locaties in de provincie Groningen beginnen met het realiseren van stroomaansluitingen voor grootverbruikers. Binnen vier weken daarna moeten de aansluitingen worden opgeleverd, heeft de rechtbank in Oost-Brabant bepaald.

Het kort geding werd aangespannen door snellaadbedrijf Leap24. Volgens dit bedrijf heeft Enexis herhaaldelijk de oorspronkelijke levertermijn voor de netaansluitingen onnodig uitgesteld, waardoor "redelijke termijnen" niet werden nageleefd. Op de betreffende locaties is geen sprake van zogeheten netcongestie, waarbij het stroomnet is overbelast en nieuwe stroomaansluitingen niet mogelijk zijn.

Bij het niet naleven van de uitspraak moet Enexis een dwangsom van 5000 euro per locatie per dag betalen, met een maximum van 250.000 euro per locatie.

'Cruciale bijdrage'

"De uitspraak is een belangrijke steun in de rug voor de energietransitie die gebaat is bij optimale benutting van de beschikbare netcapaciteit. Door de uitspraak wordt er meer mogelijk dan door de netbeheerder wordt voorgesteld", stelt Ferry Bosgra, medeoprichter van Leap24.

De drie locaties leveren volgens de onderneming "een cruciale bijdrage" aan het creëren van een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto's in de stad Groningen vanaf 2025. Zo'n zone is een gebied zonder uitstoot van schadelijke stoffen.

Leap24

Leap24, gevestigd in Amersfoort, bouwt netwerken van snellaadstations in Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland.

Enexis is het oneens met het besluit en overweegt hoger beroep. "De rechter dwingt ons om Leap24 voor te trekken. Het gevolg hiervan is dat andere partijen nog langer moeten wachten voordat zij aan de beurt zijn. Met haar actie benadeelt Leap24 dus de partijen die voor haar in de wachtrij staan", reageert een woordvoerster.

Gelijke behandeling

Om Leap24 op korte termijn aan te sluiten moet Enexis "verplicht discrimineren en dat is oneerlijk". De regionale netbeheerder vindt dat de volgorde van de wachtrij leidend is en daarmee een gelijke behandeling van alle klanten.

Meer uit Financieel

Kanaaltunnel-eigenaar: geleidelijke hervatting treinverkeer

PARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.

58 minuten geleden
Asscher en Heerts mogen verder met oplossen bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.

1 uur geleden
Eurostar schrapt treinen van en naar Londen door probleem Kanaaltunnel

PARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.

2 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.

4 uur geleden
PostNL zet in op laadpleinen voor elektrisch grootvervoer

DEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.

5 uur geleden
India zegt dat economie die van Japan heeft ingehaald

NEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.

5 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan laatste volle handelsdag 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.

6 uur geleden