Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten
AMSTERDAM (ANP) - Fastned is bereid om contractvermogen af te staan op momenten dat er meer stroom wordt gevraagd dan het elektriciteitsnetwerk aankan. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's wil daarmee helpen om stroomstoringen tijdens deze piekmomenten te voorkomen.
Om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren roept Fastned de overheid, toezichthouder ACM en netbeheerders op om de ruimte die door het afstaan van contractvermogen vrijkomt, te gebruiken voor het uitgeven van nieuw flexibel vermogen om het volle stroomnet in beweging te krijgen. Fastned zou dat flexibel vermogen kunnen gebruiken op andere nieuwe locaties waar het laadstations wil bouwen.
Contractvermogen is het vermogen aan elektriciteit dat een afnemer verwacht maximaal nodig te hebben en dat door de netbeheerder wordt gereserveerd in het energienet. Het geeft aan hoeveel een afnemer elke maand maximaal mag afnemen en bepaalt hoe zwaar de afnemer zijn aansluiting en het energienet mag belasten.
Tegen de grenzen
Fastned loopt, net als andere laadbedrijven, steeds vaker tegen de grenzen van het stroomnet aan. Het bedrijf heeft veel snellaadstations met elk een groot contractvermogen. Doordat elektrische rijders vooral laden op momenten dat er geen overbelasting is, kan het bedrijf een belangrijk deel van het contractvermogen op andere momenten van de dag vrijgeven.
Afgelopen winter heeft Fastned met netbeheerder Enexis al een proef gedaan. Daarmee werd volgens het bedrijf in totaal veertien uur aan mogelijke stroomuitval in de betreffende regio's voorkomen.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
52 minuten geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
6 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
6 uur geleden