Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten

Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned is bereid om contractvermogen af te staan op momenten dat er meer stroom wordt gevraagd dan het elektriciteitsnetwerk aankan. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's wil daarmee helpen om stroomstoringen tijdens deze piekmomenten te voorkomen.

Om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren roept Fastned de overheid, toezichthouder ACM en netbeheerders op om de ruimte die door het afstaan van contractvermogen vrijkomt, te gebruiken voor het uitgeven van nieuw flexibel vermogen om het volle stroomnet in beweging te krijgen. Fastned zou dat flexibel vermogen kunnen gebruiken op andere nieuwe locaties waar het laadstations wil bouwen.

Contractvermogen is het vermogen aan elektriciteit dat een afnemer verwacht maximaal nodig te hebben en dat door de netbeheerder wordt gereserveerd in het energienet. Het geeft aan hoeveel een afnemer elke maand maximaal mag afnemen en bepaalt hoe zwaar de afnemer zijn aansluiting en het energienet mag belasten.

Tegen de grenzen

Fastned loopt, net als andere laadbedrijven, steeds vaker tegen de grenzen van het stroomnet aan. Het bedrijf heeft veel snellaadstations met elk een groot contractvermogen. Doordat elektrische rijders vooral laden op momenten dat er geen overbelasting is, kan het bedrijf een belangrijk deel van het contractvermogen op andere momenten van de dag vrijgeven.

Afgelopen winter heeft Fastned met netbeheerder Enexis al een proef gedaan. Daarmee werd volgens het bedrijf in totaal veertien uur aan mogelijke stroomuitval in de betreffende regio's voorkomen.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

24 minuten geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

1 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

2 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

4 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

4 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

6 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

7 uur geleden