Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten

Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned is bereid om contractvermogen af te staan op momenten dat er meer stroom wordt gevraagd dan het elektriciteitsnetwerk aankan. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's wil daarmee helpen om stroomstoringen tijdens deze piekmomenten te voorkomen.

Om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren roept Fastned de overheid, toezichthouder ACM en netbeheerders op om de ruimte die door het afstaan van contractvermogen vrijkomt, te gebruiken voor het uitgeven van nieuw flexibel vermogen om het volle stroomnet in beweging te krijgen. Fastned zou dat flexibel vermogen kunnen gebruiken op andere nieuwe locaties waar het laadstations wil bouwen.

Contractvermogen is het vermogen aan elektriciteit dat een afnemer verwacht maximaal nodig te hebben en dat door de netbeheerder wordt gereserveerd in het energienet. Het geeft aan hoeveel een afnemer elke maand maximaal mag afnemen en bepaalt hoe zwaar de afnemer zijn aansluiting en het energienet mag belasten.

Tegen de grenzen

Fastned loopt, net als andere laadbedrijven, steeds vaker tegen de grenzen van het stroomnet aan. Het bedrijf heeft veel snellaadstations met elk een groot contractvermogen. Doordat elektrische rijders vooral laden op momenten dat er geen overbelasting is, kan het bedrijf een belangrijk deel van het contractvermogen op andere momenten van de dag vrijgeven.

Afgelopen winter heeft Fastned met netbeheerder Enexis al een proef gedaan. Daarmee werd volgens het bedrijf in totaal veertien uur aan mogelijke stroomuitval in de betreffende regio's voorkomen.

Meer uit Financieel

BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

2 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

3 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

4 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

5 uur geleden
Overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd afgerond

VEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.

5 uur geleden
Speelgoedbedrijf Mattel keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.

5 uur geleden
Wingtech waarschuwt voor langere onzekerheid rond Nexperia

JIAXING (ANP) - De beslissing van de ondernemingskamer over Nexperia verlengt "een periode van aanzienlijke onzekerheid" rond de chipmaker, stelt het Chinese moederbedrijf Wingtech. Rechters van de ondernemingskamer besloten dat er een onderzoek moet komen naar Nexperia, omdat er gegronde redenen zijn voor twijfel aan het juiste beleid bij het bedrijf. Daarmee blijft ook een maatregel in stand waardoor Wingtech als aandeelhouder op afstand wordt gezet bij de besluitvorming over Nexperia.

5 uur geleden