Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten

Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned is bereid om contractvermogen af te staan op momenten dat er meer stroom wordt gevraagd dan het elektriciteitsnetwerk aankan. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's wil daarmee helpen om stroomstoringen tijdens deze piekmomenten te voorkomen.

Om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren roept Fastned de overheid, toezichthouder ACM en netbeheerders op om de ruimte die door het afstaan van contractvermogen vrijkomt, te gebruiken voor het uitgeven van nieuw flexibel vermogen om het volle stroomnet in beweging te krijgen. Fastned zou dat flexibel vermogen kunnen gebruiken op andere nieuwe locaties waar het laadstations wil bouwen.

Contractvermogen is het vermogen aan elektriciteit dat een afnemer verwacht maximaal nodig te hebben en dat door de netbeheerder wordt gereserveerd in het energienet. Het geeft aan hoeveel een afnemer elke maand maximaal mag afnemen en bepaalt hoe zwaar de afnemer zijn aansluiting en het energienet mag belasten.

Tegen de grenzen

Fastned loopt, net als andere laadbedrijven, steeds vaker tegen de grenzen van het stroomnet aan. Het bedrijf heeft veel snellaadstations met elk een groot contractvermogen. Doordat elektrische rijders vooral laden op momenten dat er geen overbelasting is, kan het bedrijf een belangrijk deel van het contractvermogen op andere momenten van de dag vrijgeven.

Afgelopen winter heeft Fastned met netbeheerder Enexis al een proef gedaan. Daarmee werd volgens het bedrijf in totaal veertien uur aan mogelijke stroomuitval in de betreffende regio's voorkomen.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

6 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

8 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

8 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

9 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

11 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

11 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

11 uur geleden