Snellaadbedrijf Fastned wil helpen om vol stroomnet te ontlasten
AMSTERDAM (ANP) - Fastned is bereid om contractvermogen af te staan op momenten dat er meer stroom wordt gevraagd dan het elektriciteitsnetwerk aankan. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's wil daarmee helpen om stroomstoringen tijdens deze piekmomenten te voorkomen.
Om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren roept Fastned de overheid, toezichthouder ACM en netbeheerders op om de ruimte die door het afstaan van contractvermogen vrijkomt, te gebruiken voor het uitgeven van nieuw flexibel vermogen om het volle stroomnet in beweging te krijgen. Fastned zou dat flexibel vermogen kunnen gebruiken op andere nieuwe locaties waar het laadstations wil bouwen.
Contractvermogen is het vermogen aan elektriciteit dat een afnemer verwacht maximaal nodig te hebben en dat door de netbeheerder wordt gereserveerd in het energienet. Het geeft aan hoeveel een afnemer elke maand maximaal mag afnemen en bepaalt hoe zwaar de afnemer zijn aansluiting en het energienet mag belasten.
Tegen de grenzen
Fastned loopt, net als andere laadbedrijven, steeds vaker tegen de grenzen van het stroomnet aan. Het bedrijf heeft veel snellaadstations met elk een groot contractvermogen. Doordat elektrische rijders vooral laden op momenten dat er geen overbelasting is, kan het bedrijf een belangrijk deel van het contractvermogen op andere momenten van de dag vrijgeven.
Afgelopen winter heeft Fastned met netbeheerder Enexis al een proef gedaan. Daarmee werd volgens het bedrijf in totaal veertien uur aan mogelijke stroomuitval in de betreffende regio's voorkomen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
16 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
2 uur geleden