Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snellaadbedrijf Fastned groeit door toename elektrische auto's

Snellaadbedrijf Fastned groeit door toename elektrische auto's

AMSTERDAM (ANP) - Fastned is in het tweede kwartaal verder gegroeid. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's boekte meer omzet dan ooit met het opladen van accu's. Dat komt doordat er steeds meer elektrische auto's rondrijden. Ook breidde het bedrijf zijn netwerk verder uit.

Tegelijkertijd wijst Fastned erop dat de coronapandemie de resultaten van het bedrijf nog steeds negatief beïnvloedt. Door heel Europa werken er nog steeds meer mensen thuis, waardoor het aantal reisbewegingen lager is dan voor de crisis.

In juli opende Fastned zijn eerste Belgische snelwegstations, tussen Antwerpen en Brussel. In de tweede helft van het jaar begint de bouw van de eerste Franse snelwegstations van het bedrijf. Daarmee wordt naast Nederland, België, Duitsland, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk een zesde land aan het netwerk toegevoegd. Fastned wil dit jaar ruim 45 nieuwe stations bouwen. Daardoor komt het totaal voor eind december op meer dan 175.

Omzet en verlies

De omzet die Fastned in het eerste halfjaar boekte met het opladen van elektrische auto's was 4,4 miljoen euro, een stijging van 63 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2020. Daarbij werd voor 7,6 gigawattuur aan energie 'getankt'. Daarmee kon volgens Fastned 38 miljoen elektrische kilometers worden gereden. Het aantal klanten verdubbelde ruim, naar meer dan 65.000.

Fastned boekte in het eerste halfjaar van 2021 een nettoverlies van bijna 16 miljoen euro. Dat komt volgens het bedrijf onder meer doordat het personeelsbestand en netwerk werden uitgebreid. Daarnaast werd er voor 8 miljoen euro aan aandelen uitgekeerd aan werknemers. Vorig jaar werd in dezelfde periode een verlies geboekt van 5,6 miljoen euro.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

13 minuten geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

3 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

5 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden