Snel vindt fouten fiscus na brief klokkenluider
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft enkele jaren geleden flinke steken laten vallen bij het behandelen van bezwaren. Deze "onvolkomenheden" heeft staatssecretaris Menno Snel (Financiën) gevonden na een alarmerende brief aan de Tweede Kamer van een voormalig ambtenaar.
Klokkenluider Pierre Niessen schrijft onder meer dat bezwaren - bijvoorbeeld tegen het verlagen of intrekken van toeslagen - telefonisch zijn afgedaan. In "enkele honderden" gevallen gebeurde dit, zonder schriftelijke uitleg en zonder dat de fiscus de bezwaarmaker op de mogelijkheden van beroep wees. "Dit is niet conform de wettelijke bepalingen en de rechtsbescherming van betrokkenen is hierdoor geschaad", schrijft Snel aan de Kamer. Sinds mei 2015 gebeurt dit niet meer.
Ook zijn duizenden te laat ingediende bezwaren zonder nader onderzoek niet-ontvankelijk verklaard. De gedupeerden konden in dit geval wel in beroep bij de rechter, aldus Snel.
In gesprek
Hoewel de bewindsman niet alle punten die Niessen aankaart kan terugvinden, laat zijn brief zien dat interne klachten en signalen beter moeten worden opgepakt, aldus Snel. De "geconstateerde onvolkomenheden zijn in strijd met beleid en/of wet- en regelgeving", erkent de staatssecretaris.
De bewindsman gaat in op de uitnodiging van Niessen om in gesprek te gaan over de cultuur die de klokkenluider aantrof in zijn tijd bij de dienst.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat studenten die stages lopen altijd een gepaste stagevergoeding daarvoor ontvangen van de werkgever. Een motie die het kabinet oproept dit voor alle onderwijsniveaus te verplichten, kreeg dinsdag steun van een meerderheid.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD stemt toch voor een motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard euro extra vrij te maken voor Oekraïne. De liberale partij liet lang boven de markt hangen wat ze met de motie zou gaan doen, tot frustratie van andere partijen. "Het is belangrijk om Oekraïne te steunen", zei VVD-Kamerlid Eric van der Burg dinsdag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet dit voorjaar in 40 van de 342 gemeenten mee met de gemeenteraadsverkiezingen, meldt partijleider Geert Wilders dinsdag. Dat zijn er negen meer dan bij de vorige lokale verkiezingen in 2022. Onder de gemeenten waar mensen op een PVV-kandidaat kunnen stemmen, zijn twaalf nieuwe gemeenten. Maar er vallen ook drie plaatsen af: Arnhem, Zandvoort en Urk.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hebben een akkoord bereikt over het inhoudelijke document dat ze hebben geschreven als basis voor het vervolg van de kabinetsformatie. Dat meldt het Bureau Woordvoering Kabinetsformatie. Later op dinsdag overhandigt informateur Sybrand Buma het stuk aan Kamervoorzitter Thom van Campen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hebben volgens Rob Jetten "grote knopen doorgehakt" in het formatiedocument dat de twee partijen aan het schrijven zijn. "Ik denk dat we vanmiddag kunnen verrassen met het aantal keuzes die erin staan", verwacht de D66-leider.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ontsnappen uit de gevangenis moet niet strafbaar worden, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) heeft hiervoor een wetsvoorstel ingediend. Dat zou betekenen dat iemand die ontsnapt of zijn enkelband doorknipt een extra straf kan krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De kiezer had bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen "geen gelijk", vindt VVD-prominent Annemarie Jorritsma. Kiezers hebben volgens haar "niet nagedacht over de consequenties van hun stem" en zich laten sturen door peilingen. Dat heeft Jorritsma gezegd tegen BNR.
1 dag geleden