Snel vergunningstraject lng-terminal 'kan als voorbeeld dienen'
EEMSHAVEN (ANP) - De snelle komst en ingebruikname van een drijvende lng-fabriek moet als voorbeeld dienen voor projecten voor groene energie. Dat zei energieminister Rob Jetten tijdens een bijeenkomst om die ingebruikname te vieren.
Vanaf het eerste idee tot de ingebruikname van de terminal voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in de Groningse Eemshaven zaten minder dan 200 dagen. Dat dit is gelukt, is heel bijzonder, meent Jetten.
Ook bij windparken op zee of de aanleg van waterstofinfrastructuur is volgens de minister het vergunningstraject "vaak het grootste probleem". "We hebben hier laten zien dat overheden en bedrijven echt kunnen samenwerken om de vergunningsverlening enorm te versnellen. Anders was dit nooit in zes maanden gelukt."
Om de energietransitie te versnellen is het dus ook zaak om het verlenen van vergunningen te bespoedigen. "Laten we de lessen van Eemshaven ook toepassen op de rest van de transitie."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
3 uur geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
3 uur geleden