Snel meer luchtafweer van Nederland en bondgenoten naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Nederland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Denemarken leveren Oekraïne binnen enkele weken nog eens honderden raketten voor zijn luchtverdediging. Van de 300 miljoen euro aan luchtdoelraketten neemt Nederland 40 miljoen voor zijn rekening, liet defensieminister Kajsa Ollongren eerder al weten.
Om luchtverdedigingswapens zit Oekraïne nu het meest verlegen, zeiden Ollongren en onder anderen ook NAVO-chef Jens Stoltenberg donderdag bij overleg van de NAVO-defensieministers. Oekraïne heeft de tegenaanval ingezet en de tanks en pantserwagens die het daarvoor in stelling brengt zijn kwetsbaar vanuit de lucht. Bovendien bestookt Rusland het land haast iedere nacht met raketten en drones.
"Er worden honderden korte- en middellangeafstandsraketten en de bijbehorende systemen geleverd, die nodig zijn om Oekraïnes essentiële infrastructuur te beschermen en het welslagen van de tegenoffensieven de komende maanden verder te verzekeren", zegt de Britse regering.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
8 uur geleden