Snel meer luchtafweer van Nederland en bondgenoten naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Nederland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Denemarken leveren Oekraïne binnen enkele weken nog eens honderden raketten voor zijn luchtverdediging. Van de 300 miljoen euro aan luchtdoelraketten neemt Nederland 40 miljoen voor zijn rekening, liet defensieminister Kajsa Ollongren eerder al weten.
Om luchtverdedigingswapens zit Oekraïne nu het meest verlegen, zeiden Ollongren en onder anderen ook NAVO-chef Jens Stoltenberg donderdag bij overleg van de NAVO-defensieministers. Oekraïne heeft de tegenaanval ingezet en de tanks en pantserwagens die het daarvoor in stelling brengt zijn kwetsbaar vanuit de lucht. Bovendien bestookt Rusland het land haast iedere nacht met raketten en drones.
"Er worden honderden korte- en middellangeafstandsraketten en de bijbehorende systemen geleverd, die nodig zijn om Oekraïnes essentiële infrastructuur te beschermen en het welslagen van de tegenoffensieven de komende maanden verder te verzekeren", zegt de Britse regering.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid) vindt het "terecht" dat burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gevraagd heeft om onderzoek naar het vuurwerkincident bij de voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. Het duel in de Johan Cruyff ArenA werd al na vijf minuten gestaakt omdat Ajax-fans massaal vuurwerk afstaken op de tribunes.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenkort gaat de Tweede Kamer in debat over het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Aan het begin van de zomer leidde het tot veel discussie toen de PVV dit wilde toevoegen aan een nieuwe strenge asielwet, en een Kamermeerderheid daarmee instemde. Het debat gaat over een aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt om tegemoet te komen aan de zorgen hierover.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders ziet "in geen enkel geval" voor zich dat de PVV steun zal verlenen aan een kabinet met D66 en CDA op basis van hun formatiestuk. Hij heeft geen goed woord over voor de plannen die de twee partijen dinsdag bekendmaakten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz blijft erbij dat zij alleen in een "centrumrechts" kabinet stapt en ze blijft GroenLinks-PvdA uitsluiten. "Dat gaat niet veranderen", zei ze na afloop van een gesprek met informateur Sybrand Buma. Ze zei dat samenwerking met die partij "op basis van de inhoud" niet mogelijk zou zijn. Ook zou het niet voldoen aan de wens van "de kiezer".
1 dag geleden