Snel meer luchtafweer van Nederland en bondgenoten naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Nederland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Denemarken leveren Oekraïne binnen enkele weken nog eens honderden raketten voor zijn luchtverdediging. Van de 300 miljoen euro aan luchtdoelraketten neemt Nederland 40 miljoen voor zijn rekening, liet defensieminister Kajsa Ollongren eerder al weten.
Om luchtverdedigingswapens zit Oekraïne nu het meest verlegen, zeiden Ollongren en onder anderen ook NAVO-chef Jens Stoltenberg donderdag bij overleg van de NAVO-defensieministers. Oekraïne heeft de tegenaanval ingezet en de tanks en pantserwagens die het daarvoor in stelling brengt zijn kwetsbaar vanuit de lucht. Bovendien bestookt Rusland het land haast iedere nacht met raketten en drones.
"Er worden honderden korte- en middellangeafstandsraketten en de bijbehorende systemen geleverd, die nodig zijn om Oekraïnes essentiële infrastructuur te beschermen en het welslagen van de tegenoffensieven de komende maanden verder te verzekeren", zegt de Britse regering.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) noemde zijn eerste debat als minister-president "misschien wel rustig en saai", maar dat is volgens hem "het nieuwe normaal". Jetten zei dat de oppositie en coalitie moesten kijken waar ze elkaar kunnen vinden. In de praktijk werden inhoudelijk nog geen plannen aangepast en werden er nauwelijks deals gesloten tussen oppositie en coalitie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Mona Keijzer gaat na haar vertrek bij BBB vooralsnog niet bij een andere partij. "Je weet nooit hoe het in het leven loopt, maar ik stap niet zomaar weer in een nieuw avontuur met mensen die ik allemaal niet ken", zei ze in een verklaring.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.
1 dag geleden