Snel meer luchtafweer van Nederland en bondgenoten naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Nederland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Denemarken leveren Oekraïne binnen enkele weken nog eens honderden raketten voor zijn luchtverdediging. Van de 300 miljoen euro aan luchtdoelraketten neemt Nederland 40 miljoen voor zijn rekening, liet defensieminister Kajsa Ollongren eerder al weten.
Om luchtverdedigingswapens zit Oekraïne nu het meest verlegen, zeiden Ollongren en onder anderen ook NAVO-chef Jens Stoltenberg donderdag bij overleg van de NAVO-defensieministers. Oekraïne heeft de tegenaanval ingezet en de tanks en pantserwagens die het daarvoor in stelling brengt zijn kwetsbaar vanuit de lucht. Bovendien bestookt Rusland het land haast iedere nacht met raketten en drones.
"Er worden honderden korte- en middellangeafstandsraketten en de bijbehorende systemen geleverd, die nodig zijn om Oekraïnes essentiële infrastructuur te beschermen en het welslagen van de tegenoffensieven de komende maanden verder te verzekeren", zegt de Britse regering.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwt vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
20 uur geleden