Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snel herstel Amerikaanse economie in derde kwartaal

Snel herstel Amerikaanse economie in derde kwartaal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal met 33,1 procent gegroeid, meldt de Amerikaanse overheid op basis van een eerste raming. Nog nooit groeide de Amerikaanse economie in een kwartaal zo hard.

De grootste economie ter wereld is daarmee ook al voor een groot deel hersteld van de neergang met 31,4 procent in het tweede kwartaal, toen de sterkste daling van het bruto binnenlands product (bbp) van 's werelds grootste economie werd geregistreerd sinds de metingen begonnen.

Na een lockdown in het tweede kwartaal gingen onder meer consumenten weer meer uitgaven. De consumentenbestedingen namen met ruim 40 procent toe. Consumentenuitgaven zijn doorgaans goed voor twee derde van het Amerikaanse bbp.

De economische groei- of krimpcijfers worden in de VS bekendgemaakt op basis van een zogeheten geannualiseerde berekening. Daarbij wordt de kwartaalprestatie denkbeeldig doorgetrokken over een heel jaar. De stijging in het voorbije kwartaal was forser dan verwacht. Economen rekenden in doorsnee op een toename van het bbp van 32 procent.

Meer uit Financieel

Krant: mogelijke belangenverstrengeling minister van Financiën VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder heeft gewaarschuwd dat minister van Financiën Scott Bessent niet heeft voldaan aan een overeenkomst die hem verplichtte om bepaalde financiële bezittingen af te stoten. Dit zorgt voor mogelijke belangenconflicten terwijl hij leiding geeft aan de economische beleidsagenda van de regering-Trump, schreef The New York Times woensdag.

1 uur geleden
Braziliaanse miljardensteun voor door tarieven geraakte bedrijven

BRASILIA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Braziliaanse regering heeft een groot hulppakket aangekondigd voor bedrijven die getroffen zijn door de Amerikaanse importheffingen. Daarbij is sprake van omgerekend bijna 5 miljard euro aan krediet om bedrijven te ondersteunen, zodat banen behouden kunnen blijven.

1 uur geleden
Reuters: Washington wacht nog even met tarieven geneesmiddelen

WASHINGTON (ANP) - Een aankondiging over nieuwe Amerikaanse importheffingen voor farmaceutische producten laat mogelijk nog weken op zich wachten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dit is later dan aanvankelijk beloofd, omdat Trump zich eerst op andere zaken richt.

1 uur geleden
Opnieuw records op Wall Street door verwachting renteverlaging

NEW YORK (ANP/RTR) - Belangrijke graadmeters op de beurzen in New York sloten woensdag voor de tweede dag op rij met nieuwe recordstanden. Wall Street lijkt er steeds meer van overtuigd dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen.

2 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan AI-inhaalslag met robots

CUPERTINO (ANP) - Apple werkt aan een inhaalslag op het gebied van kunstmatige intelligentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse concern achter de iPhone zou een ambitieus plan hebben voor nieuwe apparaten, waaronder robots, een nieuwe versie van spraakassistent Siri, een slimme speaker met scherm en beveiligingscamera's voor thuis.

3 uur geleden
Prosus grote winnaar in AEX na sterke cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. De techinvesteerder profiteerde van sterke resultaten van Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Dat Chinese internet- en gamebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De grootste uitgever van games ter wereld behaalde opnieuw de meeste inkomsten uit zijn gamedivisie. Ook profiteerde de eigenaar van de populaire Chinese app WeChat van de investeringen en inzet van kunstmatige intelligentie in zijn producten.

6 uur geleden
ACM wijst sociale media op verantwoordelijkheid rond verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wijst onlineplatforms als Facebook, Snapchat, TikTok en X op hun verantwoordelijkheid en verplichtingen rond betrouwbare informatie in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. De toezichthouder heeft twaalf platforms hierover een brief gestuurd.

7 uur geleden