Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snel groeiend Wehkamp neemt kinderwebwinkel kleertjes.com over

Snel groeiend Wehkamp neemt kinderwebwinkel kleertjes.com over

ZWOLLE (ANP) - Webwinkel Wehkamp neemt kleertjes.com over, een van de grotere webwinkels voor kinderkleding in Nederland. Wehkamp is door de toegenomen populariteit van online winkelen het afgelopen jaar al hard gegroeid, maar blijft kijken naar verdere groeimogelijkheden. Topman Graham Harris sluit andere overnames en samenwerkingen in de toekomst dan ook niet uit.

Bij kleertjes.com werken ongeveer vierhonderd mensen. Bij de overname, waarover een voorlopige overeenkomst is gesloten, zullen geen banen verloren gaan en de twee locaties, het distributiecentrum in 's-Heerenberg en het kantoor in Hilversum, blijven bestaan. Kleertjes.com zal een aparte website blijven, wel gaat Wehkamp in de toekomst eigen assortiment toevoegen. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.

De omzet van Wehkamp steeg het afgelopen boekjaar, dat begin april eindigde, naar 729,5 miljoen euro. Dat is ruim een vijfde meer dan de bijna 597 miljoen euro omzet van een jaar eerder. De brutowinst steeg daarbij tot 57 miljoen euro, van ruim 16 miljoen euro in het voorgaande jaar. Wehkamp telt inmiddels 2,5 miljoen klanten. Dat is bijna een vijfde meer ten opzichte van vorig jaar.

Wonen en familie

Wehkamp richt zich al enkele jaren meer op wonen en familie, vertelt topman Harris. "Het winkellandschap is structureel veranderd. Online is door de pandemie versneld en dat blijft zo." In de categorie wonen (inclusief tuin) lukte het zijn bedrijf om 40 procent groei te laten zien. Bij schoonheidsproducten en kindermode ging het om bijna een verdubbeling. En volgens de topman was in de maanden april tot en met juni van dit jaar sprake van aanhoudende sterke resultaten bij Wehkamp.

Behalve de verschuiving naar online door de pandemie, helpen samenwerkingen met andere merken en bekende personen, zoals HEMA en tv-kok Miljuschka Witzenhausen, ook mee. Wehkamp zegt de afgelopen jaren daarnaast veel te hebben geïnvesteerd in technologie, automatisering en infrastructuur. Wehkamp wil later dit jaar bijvoorbeeld ook bezorging op de dag van bestelling mogelijk maken. Daarvoor werkt Wehkamp samen met bezorgpartner DHL.

Verstoringen in de internationale scheepvaart zorgden recent wel voor vertragingen bij de levering van sommige producten, zoals tuinmeubelen. Die werden door een wereldwijd containertekort dat door de pandemie ontstond, later bezorgd. Waarschijnlijk houdt deze situatie nog even aan. Topman Harris verwacht dat de leveringsproblemen in de meubeltak tijdens de feestdagen aan het einde van het jaar nog niet opgelost zijn. De modetak, het belangrijkste onderdeel van Wehkamp, heeft geen problemen. Harris verwacht dat de vraag in de categorie damesmode zal aantrekken na de pandemie.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

1 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

1 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

1 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

2 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

4 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

5 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

6 uur geleden