Snel eerste commerciële vlucht tussen Pakistan en Afghanistan
ISLAMABAD (ANP/AFP/DPA) - Pakistan International Airlines (PIA) vliegt op korte termijn weer naar de Afghaanse hoofdstad Kabul. Het worden de eerste commerciële vluchten tussen de landen en een van de weinige internationale vluchten sinds de Taliban bijna een maand geleden in Afghanistan de macht grepen. In eerste instantie gaat het alleen om chartervluchten.
Persbureau AFP meldde zaterdagochtend dat het om de eerste lijnvluchten naar Afghanistan ging, maar een woordvoerder van PIA zei later tegen persbureau DPA dat daar nog geen sprake van is. Er wordt snel gestart met chartervluchten en het is nog niet duidelijk wanneer de lijnvluchten worden hervat. Chartervluchten vliegen in tegenstelling tot lijnvluchten niet volgens een dienstregeling maar worden in opdracht van een of meerdere klanten uitgevoerd.
Het vliegverkeer van, naar en in Afghanistan is ernstig verstoord sinds de machtsovername van de moslimextremisten. Qatar Airways voerde donderdag en vrijdag twee internationale chartervluchten uit, de eerste grote evacuatievluchten sinds het Amerikaanse leger eind augustus uit Afghanistan vertrok, en een Afghaanse luchtvaartmaatschappij biedt sinds vorige week weer binnenlandse vluchten aan.
Chaotische omstandigheden
Een Airbus A320 van PIA vliegt volgens de planning maandag van Islamabad naar Kabul, meldde AFP zaterdagochtend. Hoeveel vluchten er de komende tijd zullen plaatsvinden, zal afhankelijk zijn van de vraag. "We hebben 73 verzoeken ontvangen, wat zeer bemoedigend is... van humanitaire hulporganisaties en journalisten", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.
Sinds eind augustus kon vanuit Afghanistan niet meer naar andere landen gevlogen worden. In de twee weken tussen de machtsovername door de Taliban en het Amerikaanse vertrek werden meer dan 120.000 mensen uit het land geëvacueerd. Landen konden hun staatsburgers en Afghanen die onder het nieuwe regime risico lopen onder chaotische omstandigheden weghalen, doordat het vliegveld van Kabul en het Afghaanse luchtruim werden gecontroleerd door de VS.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
14 minuten geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
9 uur geleden