Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snel eerste commerciële vlucht tussen Pakistan en Afghanistan

Snel eerste commerciële vlucht tussen Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/DPA) - Pakistan International Airlines (PIA) vliegt op korte termijn weer naar de Afghaanse hoofdstad Kabul. Het worden de eerste commerciële vluchten tussen de landen en een van de weinige internationale vluchten sinds de Taliban bijna een maand geleden in Afghanistan de macht grepen. In eerste instantie gaat het alleen om chartervluchten.

Persbureau AFP meldde zaterdagochtend dat het om de eerste lijnvluchten naar Afghanistan ging, maar een woordvoerder van PIA zei later tegen persbureau DPA dat daar nog geen sprake van is. Er wordt snel gestart met chartervluchten en het is nog niet duidelijk wanneer de lijnvluchten worden hervat. Chartervluchten vliegen in tegenstelling tot lijnvluchten niet volgens een dienstregeling maar worden in opdracht van een of meerdere klanten uitgevoerd.

Het vliegverkeer van, naar en in Afghanistan is ernstig verstoord sinds de machtsovername van de moslimextremisten. Qatar Airways voerde donderdag en vrijdag twee internationale chartervluchten uit, de eerste grote evacuatievluchten sinds het Amerikaanse leger eind augustus uit Afghanistan vertrok, en een Afghaanse luchtvaartmaatschappij biedt sinds vorige week weer binnenlandse vluchten aan.

Chaotische omstandigheden

Een Airbus A320 van PIA vliegt volgens de planning maandag van Islamabad naar Kabul, meldde AFP zaterdagochtend. Hoeveel vluchten er de komende tijd zullen plaatsvinden, zal afhankelijk zijn van de vraag. "We hebben 73 verzoeken ontvangen, wat zeer bemoedigend is... van humanitaire hulporganisaties en journalisten", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.

Sinds eind augustus kon vanuit Afghanistan niet meer naar andere landen gevlogen worden. In de twee weken tussen de machtsovername door de Taliban en het Amerikaanse vertrek werden meer dan 120.000 mensen uit het land geëvacueerd. Landen konden hun staatsburgers en Afghanen die onder het nieuwe regime risico lopen onder chaotische omstandigheden weghalen, doordat het vliegveld van Kabul en het Afghaanse luchtruim werden gecontroleerd door de VS.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

1 uur geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

2 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

5 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

7 uur geleden
Zeker 27 demonstranten gedood bij Iraanse protesten, stelt ngo

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.

7 uur geleden
Venezolaans OM stelt onderzoek in naar doden Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.

7 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro weer naar ziekenhuis na val

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.

8 uur geleden