Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snel eerste commerciële vlucht tussen Pakistan en Afghanistan

Snel eerste commerciële vlucht tussen Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/DPA) - Pakistan International Airlines (PIA) vliegt op korte termijn weer naar de Afghaanse hoofdstad Kabul. Het worden de eerste commerciële vluchten tussen de landen en een van de weinige internationale vluchten sinds de Taliban bijna een maand geleden in Afghanistan de macht grepen. In eerste instantie gaat het alleen om chartervluchten.

Persbureau AFP meldde zaterdagochtend dat het om de eerste lijnvluchten naar Afghanistan ging, maar een woordvoerder van PIA zei later tegen persbureau DPA dat daar nog geen sprake van is. Er wordt snel gestart met chartervluchten en het is nog niet duidelijk wanneer de lijnvluchten worden hervat. Chartervluchten vliegen in tegenstelling tot lijnvluchten niet volgens een dienstregeling maar worden in opdracht van een of meerdere klanten uitgevoerd.

Het vliegverkeer van, naar en in Afghanistan is ernstig verstoord sinds de machtsovername van de moslimextremisten. Qatar Airways voerde donderdag en vrijdag twee internationale chartervluchten uit, de eerste grote evacuatievluchten sinds het Amerikaanse leger eind augustus uit Afghanistan vertrok, en een Afghaanse luchtvaartmaatschappij biedt sinds vorige week weer binnenlandse vluchten aan.

Chaotische omstandigheden

Een Airbus A320 van PIA vliegt volgens de planning maandag van Islamabad naar Kabul, meldde AFP zaterdagochtend. Hoeveel vluchten er de komende tijd zullen plaatsvinden, zal afhankelijk zijn van de vraag. "We hebben 73 verzoeken ontvangen, wat zeer bemoedigend is... van humanitaire hulporganisaties en journalisten", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.

Sinds eind augustus kon vanuit Afghanistan niet meer naar andere landen gevlogen worden. In de twee weken tussen de machtsovername door de Taliban en het Amerikaanse vertrek werden meer dan 120.000 mensen uit het land geëvacueerd. Landen konden hun staatsburgers en Afghanen die onder het nieuwe regime risico lopen onder chaotische omstandigheden weghalen, doordat het vliegveld van Kabul en het Afghaanse luchtruim werden gecontroleerd door de VS.

Meer uit Buitenland

Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

22 minuten geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

2 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

8 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

10 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

10 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

10 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

11 uur geleden