Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snel coalitie akkoord op Sint Maarten

Snel coalitie akkoord op Sint Maarten

PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten hebben zaterdagavond (lokale tijd) de twee grootste politieke partijen een coalitie akkoord getekend. Daarin verklaren National Alliance en de United People's Party (UP) een regering te vormen. Ook is er al een verdeling van de ministerposten gemaakt.

National Alliance won de verkiezingen van afgelopen donderdag met zes zetels. De UP behaalde vier zetels. Daarmee hebben ze een ruime meerderheid in het parlement van vijftien zetels. Beide partijen spelen al langere tijd een grote rol in de Sintmaartense politiek.

Sint Maarten heeft momenteel een interim-regering onder leiding van Silveria Jacobs van de National Alliance. Zij heeft als partijleider namens haar partij het akkoord ondertekend.

De UP wordt geleid door Theo Heyiliger. Die deed echter niet mee aan de verkiezingen omdat hij verdachte is in een grote corruptiezaak. Zijn vrouw deed wel mee en behaalde als vierde op de lijst de meeste stemmen van de partij.

Meer uit Politiek

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

2 uur geleden
Commissaris Groningen wil snel actie kabinet in 'opvangcrisis'

GRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".

2 uur geleden
Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

4 uur geleden
Rekenkamer: controle op bestrijdingsmiddelen schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.

4 uur geleden
Rekenkamer bezorgd over steeds langere wachtrij asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.

4 uur geleden
Rekenkamer: belastingbetaler krijgt (weer) geen waar voor geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.

4 uur geleden
Heinen wil gesprek Defensie en Rekenkamer over aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."

4 uur geleden