Snel 5000 woningen op oud-vliegveld Valkenburg (Zuid-Holland)
DEN HAAG (ANP) - Na vijftien jaar discussie zit er schot in de zaak. Er worden zo snel mogelijk 5000 woningen gebouwd op het voormalige militair vliegveld Valkenburg bij Katwijk (Zuid-Holland). Dat moet een deel van de woningnood in de Randstad verlichten.
Verantwoordelijk minister Stientje van Veldhoven heeft de woningbouw op Valkenburg besproken met provincie, gemeente Katwijk en het Rijksvastgoedbedrijf. Ze verwacht binnen twee weken alle seinen op groen. De urgentie is gedeeld, aldus de bewindsvrouw. "Het uitstel heeft veel te lang geduurd. Er moet echt worden gestart met de bouw."
De bewindsvrouw maakte dat bekend in de Tweede Kamer. Ze reageerde daar op een oproep van regeringspartijen VVD, CDA en D66 om vaart te maken met woningbouw op het oude vliegveld, en in te grijpen. "Het is een keer genoeg", aldus VVD-Kamerlid Daniel Koerhuis.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
2 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
3 uur geleden