Sneijder wilde niet met Oranje naar EK van 2012
UTRECHT (ANP) - Wesley Sneijder wilde eigenlijk helemaal niet mee naar voor het Nederlands elftal mislukte EK van 2012 in Polen en Oekraïne. Dat vertelt de recordinternational in zijn biografie, geschreven door Kees Jansma.
"In Hoenderloo wilde ik er al uitstappen", doelt Sneijder op het trainingskamp in de aanloop naar de Europese eindronde waar Oranje alle drie de groepsduels verloor. "Er was geen sfeer. In 2010, in Zuid-Afrika stond er een team en was de hiërarchie binnen de selectie duidelijk. Niemand twijfelde aan de eerste elf en de tweede groep maakte de eerste groep sterker."
Sneijder voelde in Hoenderloo dat Oranje geen eenheid meer was. "Spelers lulden over elkaar. Onderling en tegen de pers. Er werd van alles gelekt. De pers speelde een belangrijke rol in die verdeeldheid binnen de groep. Ik heb Van Bommel, Van der Vaart, Huntelaar, Ooijer en Nigel de Jong nog een keer in zo’n huisje bij elkaar geroepen. Laten we kappen met die ongein, met dat geleuter. Laten we gewoon met z’n allen naar dat toernooi toeleven. Maar eigenlijk wilde ik al niet meer mee naar dat toernooi. Ik kan niet precies aangeven wie waaraan schuldig was. Ja, te veel grote ego's bij elkaar. De opofferingsgezindheid van 2010 bestond niet meer. Maar ik ben gegaan, met tegenzin. Vooral omdat ik het Oranje-shirt wilde dragen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Ook de Franse voetbalbond (FFF) heeft openlijk het vertrouwen in FIFA-baas Gianni Infantino opgezegd. De FFF trekt de steun in voor de herverkiezing van Infantino als voorzitter van de mondiale bond. Dat besluit is donderdag genomen tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur onder leiding van bondsvoorzitter Philippe Diallo.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mauricio Pochettino vindt dat Chelsea de titel in de Premier League van het seizoen 2016/2017 moet worden afgenomen. Tottenham Hotspur, de nummer twee in die jaargang, moet vervolgens de titel worden toegekend. De huidige bondscoach van de Verenigde Staten was in het bewuste seizoen de coach van de Spurs.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle neemt geen extra maatregelen om Feyenoord-supporters te weren in de thuisvakken in de Eredivisiewedstrijd tussen beide clubs van zondag. Dat zei een woordvoerder van PEC donderdag tegen het ANP. Feyenoord besloot na het vuurwerkgeweld in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur in augustus geen uitsupporters mee te nemen naar de wedstrijden tegen NEC en PEC.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
16 uur geleden