Sneijder met EK-beker langs handhavers en zorgpersoneel Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De beker die de winnaar van het EK voetbal op 11 juli ontvangt, is in Amsterdam. De bokaal maakt een tour langs de elf gastlanden van het EK. Toernooidirecteur Gijs de Jong, ambassadeur Wesley Sneijder, de Amsterdamse wethouder Simone Kukenheim en directeur Henk Markerink van de Johan Cruijff ArenA ontvingen de beker op de Magere Brug in Amsterdam, die ook staat afgebeeld op het Nederlandse EK-logo.
Ze maakten met de beker een rondje door Amsterdam. Zo ging het gezelschap langs Amsterdamse handhavers en langs verplegend personeel van stadsziekenhuis OLVG. "Voor ons zijn de mensen die heel hard werken om het coronavirus onder controle te krijgen de echte kampioenen", aldus Kukenheim. "Zij staan dag en nacht klaar om alles in goede banen te leiden. We hebben hier enorm veel respect voor en hopen met ons bezoek een hart onder de riem te kunnen steken."
De EK-beker maakt zaterdag een ronde door Nederland. Zo mag oud-keeper Hans van Breukelen weer even de trofee vasthouden die hij in 1988 met Oranje veroverde.
Vreugde en saamhorigheid
Amsterdam huisvest vier EK-wedstrijden, waaronder de drie groepsduels van het Nederlands elftal. Oranje start het toernooi op 13 juni tegen Oekraïne en speelt daarna in de ArenA tegen Oostenrijk (17 juni) en Noord-Macedonië (21 juni). Op 26 juni staat in Amsterdam een duel uit de achtste finales op het programma. Naar verwachting kunnen volgende maand minimaal 12.000 toeschouwers de ArenA in. "We kijken uit naar de unieke sportzomer die weer vreugde en saamhorigheid brengt", zegt De Jong. "De mentale zuurstof waar we met elkaar zo naar verlangen."
De Nederlandse dj Martin Garrix lanceerde vrijdag de officiële EK-single, die hij samen met Bono en The Edge van U2 heeft gemaakt. Het nummer 'We are the people we've been waiting for' wordt live gespeeld tijdens de openingsceremonie van het EK op 11 juni in Rome.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
12 uur geleden