Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneijder met EK-beker langs handhavers en zorgpersoneel Amsterdam

Sneijder met EK-beker langs handhavers en zorgpersoneel Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De beker die de winnaar van het EK voetbal op 11 juli ontvangt, is in Amsterdam. De bokaal maakt een tour langs de elf gastlanden van het EK. Toernooidirecteur Gijs de Jong, ambassadeur Wesley Sneijder, de Amsterdamse wethouder Simone Kukenheim en directeur Henk Markerink van de Johan Cruijff ArenA ontvingen de beker op de Magere Brug in Amsterdam, die ook staat afgebeeld op het Nederlandse EK-logo.

Ze maakten met de beker een rondje door Amsterdam. Zo ging het gezelschap langs Amsterdamse handhavers en langs verplegend personeel van stadsziekenhuis OLVG. "Voor ons zijn de mensen die heel hard werken om het coronavirus onder controle te krijgen de echte kampioenen", aldus Kukenheim. "Zij staan dag en nacht klaar om alles in goede banen te leiden. We hebben hier enorm veel respect voor en hopen met ons bezoek een hart onder de riem te kunnen steken."

De EK-beker maakt zaterdag een ronde door Nederland. Zo mag oud-keeper Hans van Breukelen weer even de trofee vasthouden die hij in 1988 met Oranje veroverde.

Vreugde en saamhorigheid

Amsterdam huisvest vier EK-wedstrijden, waaronder de drie groepsduels van het Nederlands elftal. Oranje start het toernooi op 13 juni tegen Oekraïne en speelt daarna in de ArenA tegen Oostenrijk (17 juni) en Noord-Macedonië (21 juni). Op 26 juni staat in Amsterdam een duel uit de achtste finales op het programma. Naar verwachting kunnen volgende maand minimaal 12.000 toeschouwers de ArenA in. "We kijken uit naar de unieke sportzomer die weer vreugde en saamhorigheid brengt", zegt De Jong. "De mentale zuurstof waar we met elkaar zo naar verlangen."

De Nederlandse dj Martin Garrix lanceerde vrijdag de officiële EK-single, die hij samen met Bono en The Edge van U2 heeft gemaakt. Het nummer 'We are the people we've been waiting for' wordt live gespeeld tijdens de openingsceremonie van het EK op 11 juni in Rome.

Meer uit Voetbal

Legia Warschau klopt Aston Villa in poule met AZ

WARSCHAU (ANP) - Legia Warschau heeft in de Conference League in het eerste groepsduel Aston Villa met 3-2 verslagen. De Polen gaan over twee weken op bezoek bij AZ.

47 minuten geleden
Liverpool begint Europa League met moeizame zege

LINZ (ANP) - Liverpool is de groepsfase van de Europa League begonnen met een moeizame overwinning bij het Oostenrijkse LASK. De thuisploeg leidde bij rust met 1-0, maar na de pauze zette de ploeg van coach Jürgen Klopp de zaken recht: 1-3.

58 minuten geleden
AZ geeft 3-0-voorsprong weg en begint met nederlaag in Bosnië

MOSTAR (ANP) - AZ heeft zich na een 3-0-voorsprong in het eerste duel in de groepsfase van de Conference League alsnog laten verrassen door Zrinjski Mostar. De verliezend halvefinalist van vorig seizoen uit Alkmaar ging door vier tegentreffers in de tweede helft met 4-3 ten onder in Bosnië en Herzegovina. Het was vooral aan AZ-doelman Mathew Ryan te wijten dat de Bosnische kampioen de wedstrijd nog won.

1 uur geleden
Ongemak Spaanse voetbalsters houdt aan na afwenden staking

GÖTEBORG (ANP/DPA) - Het eerste duel van de Spaanse voetbalsters na de gewonnen WK-finale in augustus wordt overschaduwd door de problemen die er nog steeds zijn tussen speelsters en voetbalbond. Ook na het opstappen van voorzitter Luis Rubiales, wiens positie onhoudbaar was nadat hij bij de huldiging voetbalster Jennifer Hermoso vol op de mond had gekust. "Vanwege alle besprekingen hebben we de afgelopen dagen hooguit vier uur per nacht geslapen", zei Alexia Putellas, wereldvoetbalster van het jaar. Vrijdag speelt Spanje in Göteborg tegen Zweden voor de Nations League.

1 uur geleden
Bondscoach Jonker is al blij met kleine zege op België

LEUVEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker ziet het Nations League-duel van de voetbalsters met België helemaal niet als optie om alvast wat aan het doelsaldo te werken. Dat wordt later in de groepsfase mogelijk belangrijk, omdat Oranje onder meer boven verliezend WK-finalist Engeland moet eindigen. De eerste plaats in de poule is nodig om zicht te houden op de Olympische Spelen.

1 uur geleden
Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.

1 uur geleden
Turkse voetbalbond benoemt Montella tot bondscoach

ISTANBUL (ANP) - De Turkse voetbalbond heeft zoals verwacht de Italiaan Vincenzo Montella benoemd tot bondscoach. Hij volgt de Duitser Stefan Kuntz op, die eerder deze week ontslagen werd nadat hij zijn spelers had bekritiseerd na het verloren oefenduel (2-4) met Japan. Turkse media hadden al voorzien dat Montella de voornaamste kandidaat was.

2 uur geleden