Sneijder met EK-beker langs handhavers en zorgpersoneel Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De beker die de winnaar van het EK voetbal op 11 juli ontvangt, is in Amsterdam. De bokaal maakt een tour langs de elf gastlanden van het EK. Toernooidirecteur Gijs de Jong, ambassadeur Wesley Sneijder, de Amsterdamse wethouder Simone Kukenheim en directeur Henk Markerink van de Johan Cruijff ArenA ontvingen de beker op de Magere Brug in Amsterdam, die ook staat afgebeeld op het Nederlandse EK-logo.
Ze maakten met de beker een rondje door Amsterdam. Zo ging het gezelschap langs Amsterdamse handhavers en langs verplegend personeel van stadsziekenhuis OLVG. "Voor ons zijn de mensen die heel hard werken om het coronavirus onder controle te krijgen de echte kampioenen", aldus Kukenheim. "Zij staan dag en nacht klaar om alles in goede banen te leiden. We hebben hier enorm veel respect voor en hopen met ons bezoek een hart onder de riem te kunnen steken."
De EK-beker maakt zaterdag een ronde door Nederland. Zo mag oud-keeper Hans van Breukelen weer even de trofee vasthouden die hij in 1988 met Oranje veroverde.
Vreugde en saamhorigheid
Amsterdam huisvest vier EK-wedstrijden, waaronder de drie groepsduels van het Nederlands elftal. Oranje start het toernooi op 13 juni tegen Oekraïne en speelt daarna in de ArenA tegen Oostenrijk (17 juni) en Noord-Macedonië (21 juni). Op 26 juni staat in Amsterdam een duel uit de achtste finales op het programma. Naar verwachting kunnen volgende maand minimaal 12.000 toeschouwers de ArenA in. "We kijken uit naar de unieke sportzomer die weer vreugde en saamhorigheid brengt", zegt De Jong. "De mentale zuurstof waar we met elkaar zo naar verlangen."
De Nederlandse dj Martin Garrix lanceerde vrijdag de officiële EK-single, die hij samen met Bono en The Edge van U2 heeft gemaakt. Het nummer 'We are the people we've been waiting for' wordt live gespeeld tijdens de openingsceremonie van het EK op 11 juni in Rome.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
12 uur geleden