Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneijder met EK-beker langs handhavers en zorgpersoneel Amsterdam

Sneijder met EK-beker langs handhavers en zorgpersoneel Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De beker die de winnaar van het EK voetbal op 11 juli ontvangt, is in Amsterdam. De bokaal maakt een tour langs de elf gastlanden van het EK. Toernooidirecteur Gijs de Jong, ambassadeur Wesley Sneijder, de Amsterdamse wethouder Simone Kukenheim en directeur Henk Markerink van de Johan Cruijff ArenA ontvingen de beker op de Magere Brug in Amsterdam, die ook staat afgebeeld op het Nederlandse EK-logo.

Ze maakten met de beker een rondje door Amsterdam. Zo ging het gezelschap langs Amsterdamse handhavers en langs verplegend personeel van stadsziekenhuis OLVG. "Voor ons zijn de mensen die heel hard werken om het coronavirus onder controle te krijgen de echte kampioenen", aldus Kukenheim. "Zij staan dag en nacht klaar om alles in goede banen te leiden. We hebben hier enorm veel respect voor en hopen met ons bezoek een hart onder de riem te kunnen steken."

De EK-beker maakt zaterdag een ronde door Nederland. Zo mag oud-keeper Hans van Breukelen weer even de trofee vasthouden die hij in 1988 met Oranje veroverde.

Vreugde en saamhorigheid

Amsterdam huisvest vier EK-wedstrijden, waaronder de drie groepsduels van het Nederlands elftal. Oranje start het toernooi op 13 juni tegen Oekraïne en speelt daarna in de ArenA tegen Oostenrijk (17 juni) en Noord-Macedonië (21 juni). Op 26 juni staat in Amsterdam een duel uit de achtste finales op het programma. Naar verwachting kunnen volgende maand minimaal 12.000 toeschouwers de ArenA in. "We kijken uit naar de unieke sportzomer die weer vreugde en saamhorigheid brengt", zegt De Jong. "De mentale zuurstof waar we met elkaar zo naar verlangen."

De Nederlandse dj Martin Garrix lanceerde vrijdag de officiële EK-single, die hij samen met Bono en The Edge van U2 heeft gemaakt. Het nummer 'We are the people we've been waiting for' wordt live gespeeld tijdens de openingsceremonie van het EK op 11 juni in Rome.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

1 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

2 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

4 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

5 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

6 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

6 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

6 uur geleden