Sneeuwstorm teistert westen staat New York
BUFFALO (ANP) - In het noorden van de Verenigde Staten, rond de Great Lakes op de grens met Canada, heeft de winter zijn intrede gedaan. In de omgeving van Buffalo, in de staat New York, is volgens nieuwszender CNN al meer dan anderhalve meter sneeuw gevallen. Dat heeft in het weekend voor de Thanksgiving-vakantie geleid tot afgesloten wegen en verlamming van het vliegverkeer op Niagara International Airport.
De weerdienst in de regio waarschuwde zaterdag voor nog meer overlast. Er is sprake van een "historische sneeuwstorm" met "bijna nul zicht" en op sommige plaatsen amper nog mogelijkheden te reizen. Ook wordt gevreesd voor schade aan de infrastructuur. Twee mensen zijn overleden, vermoedelijk door hartfalen tijdens het sneeuwruimen.
Behalve in delen van New York heeft het barre weer ook toegeslagen in Wisconsin, Michigan, Indiana, Ohio en Pennsylvania. In totaal zijn meer dan 6 miljoen inwoners overvallen. De voorspelling is dat de winterse omstandigheden nog zeker tot en met zondag aanhouden, met maar af en toe een korte onderbreking.
Mogelijk recordhoeveelheid sneeuw
De gouverneur van New York, Kathy Hochul, zei zaterdag tijdens een persconferentie te verwachten dat er een record zal worden gebroken in haar staat. "Er komt momenteel 15 centimeter per uur bij. Dat zou kunnen betekenen dat we het dikste pak sneeuw ooit kunnen registreren in een dag tijd". De federale overheid is gevraagd de noodtoestand uit te roepen.
Hochul vertelde ook dat in het plaatsje Hamburg, ten zuiden van Buffalo, het dak van een bowlingbaan gedeeltelijk is bezweken door de vracht sneeuw. Voor zover bekend vielen er geen slachtoffers. Veel inwoners van de streek hebben gehoor gegeven aan de oproep thuis te blijven. Toch zijn er in de zwaarst getroffen streek inmiddels 88 auto-ongelukken gemeld, 280 personen zijn tot dusver door reddingsdiensten in veiligheid gebracht.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
1 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
1 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
3 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
3 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
9 uur geleden