Sneeuwstorm teistert westen staat New York
BUFFALO (ANP) - In het noorden van de Verenigde Staten, rond de Great Lakes op de grens met Canada, heeft de winter zijn intrede gedaan. In de omgeving van Buffalo, in de staat New York, is volgens nieuwszender CNN al meer dan anderhalve meter sneeuw gevallen. Dat heeft in het weekend voor de Thanksgiving-vakantie geleid tot afgesloten wegen en verlamming van het vliegverkeer op Niagara International Airport.
De weerdienst in de regio waarschuwde zaterdag voor nog meer overlast. Er is sprake van een "historische sneeuwstorm" met "bijna nul zicht" en op sommige plaatsen amper nog mogelijkheden te reizen. Ook wordt gevreesd voor schade aan de infrastructuur. Twee mensen zijn overleden, vermoedelijk door hartfalen tijdens het sneeuwruimen.
Behalve in delen van New York heeft het barre weer ook toegeslagen in Wisconsin, Michigan, Indiana, Ohio en Pennsylvania. In totaal zijn meer dan 6 miljoen inwoners overvallen. De voorspelling is dat de winterse omstandigheden nog zeker tot en met zondag aanhouden, met maar af en toe een korte onderbreking.
Mogelijk recordhoeveelheid sneeuw
De gouverneur van New York, Kathy Hochul, zei zaterdag tijdens een persconferentie te verwachten dat er een record zal worden gebroken in haar staat. "Er komt momenteel 15 centimeter per uur bij. Dat zou kunnen betekenen dat we het dikste pak sneeuw ooit kunnen registreren in een dag tijd". De federale overheid is gevraagd de noodtoestand uit te roepen.
Hochul vertelde ook dat in het plaatsje Hamburg, ten zuiden van Buffalo, het dak van een bowlingbaan gedeeltelijk is bezweken door de vracht sneeuw. Voor zover bekend vielen er geen slachtoffers. Veel inwoners van de streek hebben gehoor gegeven aan de oproep thuis te blijven. Toch zijn er in de zwaarst getroffen streek inmiddels 88 auto-ongelukken gemeld, 280 personen zijn tot dusver door reddingsdiensten in veiligheid gebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
2 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
8 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
9 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
10 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
11 uur geleden