
Sneeuwstorm teistert Californië en Nevada in VS
SACRAMENTO (ANP) - Een enorme sneeuwstorm raast over delen van de Amerikaanse staten Californië en Nevada. Tienduizenden mensen zitten zonder stroom, belangrijke wegen zijn afgesloten en skigebieden op slot gedraaid. In de bergachtige regio van de Sierra Nevada worden windstoten gemeten van ruim 300 kilometer per uur, melden Amerikaanse media.
In Nevada is de elektriciteit bij 33.000 huishoudens uitgevallen, in Californië gaat het om bijna 24.000 aansluitingen. Een snelweg is over een lengte van 121 kilometer afgesloten om de hevige sneeuwval. Hulpdiensten en sleepwagens hebben grote moeite automobilisten te bereiken die door het slechte weer zijn gestrand.
De berggebieden zijn het zwaarst getroffen. Daar wordt in sommige gebieden tot drie meter sneeuw verwacht, meldt de Amerikaanse National Weather Service die vreest voor levensbedreigende omstandigheden voor mensen die in de buurt van Lake Tahoe wonen. Verschillende skigebieden daar zijn al sinds vrijdag gesloten, maar hopen zondag in de loop van de dag weer open te gaan.
Yosemite National Park ging vrijdag dicht. Het bekende natuurpark, dat sinds 1984 op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat en jaarlijks zo'n vier miljoen bezoekers trekt, blijft tot zeker zondagmiddag gesloten. Meteorologen hebben mensen in de getroffen gebieden opgeroepen thuis te blijven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, noemt de diefstal van afgelopen zondag een "enorme klap" en zegt te hebben gefaald om de gestolen juwelen te beschermen. Dat zei ze in de Franse senaat, waar ze zich woensdagmiddag moest verantwoorden voor het voorval. Het is de eerste keer dat de museumdirecteur in het openbaar spreekt sinds de diefstal.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, doet een beroep op de internationale gemeenschap na de niet-bindende uitspraak van het ICJ over het toestaan van VN-hulp aan de Palestijnse gebieden. De wereld moet de "uitdaging aangaan" en ervoor zorgen dat Israël zich eraan houdt, aldus Hijazi tijdens een persconferentie.
18 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - De vijftien VN-medewerkers die nog werden vastgehouden in het VN-regiokantoor in de Jemenitische hoofdstad, zijn vrijgelaten. Dat melden de Verenigde Naties, die eraan toevoegen dat twaalf van hen de stad inmiddels hebben verlaten. Drie andere medewerkers staat het ook vrij om te gaan of te reizen, aldus de VN in een verklaring.
53 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische parlement heeft in een eerste ronde ingestemd met een wet om het Israëlische recht toe te passen op de Westelijke Jordaanoever. Dat zou neerkomen op een annexatie van de Westoever.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt het advies van het Internationaal Gerechtshof over de toegang van VN-organisaties tot Gaza af te wijzen. In een bericht op X schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de hoogste rechter van de VN probeert "politieke maatregelen" tegen Israël af te dwingen en dat het internationaal recht daarvoor wordt misbruikt.
1 uur geledenLINKÖPING (ANP/RTR/AFP) - Zweden en Oekraïne hebben een principeakkoord bereikt over de levering van gevechtsvliegtuigen aan Oekraïne. Met de deal moet Kyiv tot 150 Gripen E's krijgen, zegt de Zweedse premier Ulf Kristersson tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky bij Saab in Linköping.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag oordeelt dat Israël hulp van de Verenigde Naties in de Palestijnse gebieden moet toestaan en faciliteren. Dat is inclusief de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), aldus een niet-bindend advies van de hoogste VN-rechtbank.
1 uur geleden