Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneeuwpanters overleden na coronabesmetting in dierentuin VS

Sneeuwpanters overleden na coronabesmetting in dierentuin VS

LINCOLN (ANP) - Drie sneeuwpanters zijn in een Amerikaanse dierentuin overleden nadat ze besmet waren geraakt met het coronavirus. De Lincoln Children’s Zoo in Nebraska noemt de dood van de dieren Ranney, Everest en Makalu "hartverscheurend", schrijven Amerikaanse media.

De dierentuin in Lincoln had vorige maand bekendgemaakt dat naast de sneeuwpanters ook Sumatraanse tijgers positief hadden getest. Verzorgers hadden alarm geslagen omdat de dieren verdachte symptomen vertoonden. De sneeuwpanters stierven volgens de zoo door complicaties die verband houden met hun coronabesmetting. De tijgers Axl en Kumar lijken inmiddels wel volledig te zijn hersteld.

Wereldwijd zijn volgens cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit zeker 252 miljoen coronabesmettingen gemeld onder mensen, maar ook allerlei diersoorten blijken kwetsbaar. Gevlekte hyena's, tijgers, leeuwen, jaguars en andere dieren hebben positief getest in Amerikaanse dierentuinen, bericht The New York Times.

Sommige dierentuinen in de VS proberen hun dieren te beschermen tegen het coronavirus met een experimenteel vaccin van het bedrijf Zoetis. Het is onduidelijk of de dieren in de Lincoln Children’s Zoo ook waren ingeënt.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanhouding in terreuronderzoek naar vliegbasis Fairford

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.

22 minuten geleden
Von der Leyen: situatie in Zwarte Zee baart steeds meer zorgen

STRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."

47 minuten geleden
AfD'er Tobias Rausch verkozen tot voorzitter deelstaatparlement

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.

1 uur geleden
Spaans kabinet akkoord met woningplannen die parlement wegstemde

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met maatregelen voor de hervorming van de woningmarkt. Waarschijnlijk kan premier Pedro Sánchez daardoor nu alsnog de plannen invoeren die het parlement vrijdag wegstemde. Dat zorgde ervoor dat Sánchez vervroegde verkiezingen uitschreef.

1 uur geleden
Aantal Duitse dienstweigeraars verdriedubbeld

BERLIJN (ANP) - Het aantal Duitsers dat zegt wegens gewetensbezwaren niet in militaire dienst te willen, is vergeleken met vorig jaar nu al verdrievoudigd, melden Duitse media. De opkomstplicht is net als in Nederland ook in Duitsland opgeschort, maar jongeren worden wel weer gekeurd.

1 uur geleden
Spaans Hooggerechtshof trekt arrestatiebevel Puigdemont in

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft het arrestatiebevel tegen de Catalaanse oud-regiopresident en separatistenleider Carles Puigdemont ingetrokken. Eerder op dinsdag maakte het Grondwettelijk Hof in dat land al de weg vrij voor zijn terugkeer. Puigdemont leeft al jaren in het buitenland, nadat hij in 2017 het land was ontvlucht om de gevolgen te ontlopen van het illegaal uitgeschreven referendum over Catalaanse onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Mogelijk terugkeer Catalaanse separatistenleider na uitspraak hof

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse Grondwettelijke Hof heeft de weg vrijgemaakt voor de terugkeer van de Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont. Die verkeert al jarenlang in ballingschap in het buitenland, maar door de nieuwe uitspraak maakt hij aanspraak op een amnestieregeling.

2 uur geleden