Sneeuwpanters overleden na coronabesmetting in dierentuin VS
LINCOLN (ANP) - Drie sneeuwpanters zijn in een Amerikaanse dierentuin overleden nadat ze besmet waren geraakt met het coronavirus. De Lincoln Children’s Zoo in Nebraska noemt de dood van de dieren Ranney, Everest en Makalu "hartverscheurend", schrijven Amerikaanse media.
De dierentuin in Lincoln had vorige maand bekendgemaakt dat naast de sneeuwpanters ook Sumatraanse tijgers positief hadden getest. Verzorgers hadden alarm geslagen omdat de dieren verdachte symptomen vertoonden. De sneeuwpanters stierven volgens de zoo door complicaties die verband houden met hun coronabesmetting. De tijgers Axl en Kumar lijken inmiddels wel volledig te zijn hersteld.
Wereldwijd zijn volgens cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit zeker 252 miljoen coronabesmettingen gemeld onder mensen, maar ook allerlei diersoorten blijken kwetsbaar. Gevlekte hyena's, tijgers, leeuwen, jaguars en andere dieren hebben positief getest in Amerikaanse dierentuinen, bericht The New York Times.
Sommige dierentuinen in de VS proberen hun dieren te beschermen tegen het coronavirus met een experimenteel vaccin van het bedrijf Zoetis. Het is onduidelijk of de dieren in de Lincoln Children’s Zoo ook waren ingeënt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
1 uur geledenPARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag tijdens een onaangekondigd bezoek aan Israël een ontmoeting gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Dat meldt Axios op basis van twee ingewijde bronnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
9 uur geleden