Sneeuw en ijs geselen Britse Eilanden
LONDEN/DUBLIN (ANP) - Koud winterwinter met vorst en veel sneeuw heeft het Verenigd Koninkrijk en Ierland in de greep. Talrijke vluchten zijn geschrapt, treinverbindingen zijn uitgevallen en op veel wegen is het verkeer tot stilstand gekomen.
Tientallen scholen in het Verenigd Koninkrijk blijven wegens het koude weer en de verkeersproblemen gesloten. Vooral het noorden van Schotland, waar het -15 graden werd, en het zuidoosten van England worstelen met sneeuwval. Op veel plaatsen wordt maandag nog eens 10 centimeter sneeuw verwacht. In het zuidoosten van England werd zondag de mensen aangeraden uitsluitend als het noodzakelijk is, de weg op te gaan.
Volgens de Daily Mail kwamen ten noorden van Londen op de autosnelweg A25 honderden mensen met hun voertuigen 's nachts vast te zitten in de sneeuw. Aan de oostelijke rand van Birmingham zijn vier kinderen die op een meertje op het ijs speelden door het ijs gezakt en moesten door hulpdiensten uit het ijzige water gered worden. Ze werden in kritieke toestand naar ziekenhuizen overgebracht waar drie van hen, jongens van acht, tien en elf jaar oud, in de loop van de dag zijn overleden.
Vluchten geannuleerd
De Londense luchthaven Stansted heeft zondagavond laat alle vluchten geannuleerd. De enige start- en landingsbaan van het vliegveld is wegens hevige sneeuwval gesloten, meldt de BBC. Ook de Londense vliegvelden Heathrow en Gatwick hebben vluchten moeten annuleren en kampen met vertragingen door de weersomstandigheden.
De Ierse autoriteiten waarschuwen mensen dat provinciale wegen vaak glad zijn onder meer door 'ijzige mist' en de koudegolf zou tot zeker 16 december duren met alleen langs de kust temperaturen boven nul.
Meer uit Buitenland
ASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
1 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
9 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
10 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
13 uur geleden