Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneeuw en ijs geselen Britse Eilanden

Sneeuw en ijs geselen Britse Eilanden

LONDEN/DUBLIN (ANP) - Koud winterwinter met vorst en veel sneeuw heeft het Verenigd Koninkrijk en Ierland in de greep. Talrijke vluchten zijn geschrapt, treinverbindingen zijn uitgevallen en op veel wegen is het verkeer tot stilstand gekomen.

Tientallen scholen in het Verenigd Koninkrijk blijven wegens het koude weer en de verkeersproblemen gesloten. Vooral het noorden van Schotland, waar het -15 graden werd, en het zuidoosten van England worstelen met sneeuwval. Op veel plaatsen wordt maandag nog eens 10 centimeter sneeuw verwacht. In het zuidoosten van England werd zondag de mensen aangeraden uitsluitend als het noodzakelijk is, de weg op te gaan.

Volgens de Daily Mail kwamen ten noorden van Londen op de autosnelweg A25 honderden mensen met hun voertuigen 's nachts vast te zitten in de sneeuw. Aan de oostelijke rand van Birmingham zijn vier kinderen die op een meertje op het ijs speelden door het ijs gezakt en moesten door hulpdiensten uit het ijzige water gered worden. Ze werden in kritieke toestand naar ziekenhuizen overgebracht waar drie van hen, jongens van acht, tien en elf jaar oud, in de loop van de dag zijn overleden.

Vluchten geannuleerd

De Londense luchthaven Stansted heeft zondagavond laat alle vluchten geannuleerd. De enige start- en landingsbaan van het vliegveld is wegens hevige sneeuwval gesloten, meldt de BBC. Ook de Londense vliegvelden Heathrow en Gatwick hebben vluchten moeten annuleren en kampen met vertragingen door de weersomstandigheden.

De Ierse autoriteiten waarschuwen mensen dat provinciale wegen vaak glad zijn onder meer door 'ijzige mist' en de koudegolf zou tot zeker 16 december duren met alleen langs de kust temperaturen boven nul.

Meer uit Buitenland

Parlement Oekraïne stemt in met ontslag procureur-generaal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.

21 minuten geleden
Greenpeace: vijf olievlekken in Straat van Hormuz zichtbaar

BERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.

31 minuten geleden
Brussel wil migratienoodwet bij grote toestroom asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.

43 minuten geleden
Zelensky: Rusland blijft energiesector aanvallen, Kyiv reageert

KYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.

48 minuten geleden
Denemarken ontstemd om afschieten lichtkogels door Russisch schip

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft het afschieten van lichtkogels door een Russisch fregat veroordeeld als een "roekeloze actie". De lichtkogels raakten volgens de Deense krijgsmacht maandagavond bijna een militaire helikopter.

1 uur geleden
Nieuwe Chinese reisbeperkingen officieel van kracht

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.

2 uur geleden
Defensie VS ziet wel tekort aan munitie door oorlog Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.

3 uur geleden