Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneeuw en ijs geselen Britse Eilanden

Sneeuw en ijs geselen Britse Eilanden

LONDEN/DUBLIN (ANP) - Koud winterwinter met vorst en veel sneeuw heeft het Verenigd Koninkrijk en Ierland in de greep. Talrijke vluchten zijn geschrapt, treinverbindingen zijn uitgevallen en op veel wegen is het verkeer tot stilstand gekomen.

Tientallen scholen in het Verenigd Koninkrijk blijven wegens het koude weer en de verkeersproblemen gesloten. Vooral het noorden van Schotland, waar het -15 graden werd, en het zuidoosten van England worstelen met sneeuwval. Op veel plaatsen wordt maandag nog eens 10 centimeter sneeuw verwacht. In het zuidoosten van England werd zondag de mensen aangeraden uitsluitend als het noodzakelijk is, de weg op te gaan.

Volgens de Daily Mail kwamen ten noorden van Londen op de autosnelweg A25 honderden mensen met hun voertuigen 's nachts vast te zitten in de sneeuw. Aan de oostelijke rand van Birmingham zijn vier kinderen die op een meertje op het ijs speelden door het ijs gezakt en moesten door hulpdiensten uit het ijzige water gered worden. Ze werden in kritieke toestand naar ziekenhuizen overgebracht waar drie van hen, jongens van acht, tien en elf jaar oud, in de loop van de dag zijn overleden.

Vluchten geannuleerd

De Londense luchthaven Stansted heeft zondagavond laat alle vluchten geannuleerd. De enige start- en landingsbaan van het vliegveld is wegens hevige sneeuwval gesloten, meldt de BBC. Ook de Londense vliegvelden Heathrow en Gatwick hebben vluchten moeten annuleren en kampen met vertragingen door de weersomstandigheden.

De Ierse autoriteiten waarschuwen mensen dat provinciale wegen vaak glad zijn onder meer door 'ijzige mist' en de koudegolf zou tot zeker 16 december duren met alleen langs de kust temperaturen boven nul.

Meer uit Buitenland

Argentinië sluit Iguazú-watervallen tijdelijk voor toeristen

IGUAZÚ (ANP/AFP) - De Iguazú-watervallen in het noorden van Argentinië gaan dicht voor toeristen, zo meldde het gelijknamige nationale park maandag. De maatregel is uit voorzorg genomen, omdat de waterafvoer van de rivier Iguazú inmiddels op ongeveer 12.000 kubieke meter per seconde ligt. Dat is meer dan zes keer het gemiddelde niveau.

6 minuten geleden
Breaking Bad-acteur RJ Mitte (34) overleden

AUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.

3 uur geleden
Oud-president Kabila gaat nieuwe rebellencoalitie Congo leiden

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.

5 uur geleden
Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

5 uur geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

7 uur geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

7 uur geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

7 uur geleden