Sneeuw en ijs geselen Britse Eilanden
LONDEN/DUBLIN (ANP) - Koud winterwinter met vorst en veel sneeuw heeft het Verenigd Koninkrijk en Ierland in de greep. Talrijke vluchten zijn geschrapt, treinverbindingen zijn uitgevallen en op veel wegen is het verkeer tot stilstand gekomen.
Tientallen scholen in het Verenigd Koninkrijk blijven wegens het koude weer en de verkeersproblemen gesloten. Vooral het noorden van Schotland, waar het -15 graden werd, en het zuidoosten van England worstelen met sneeuwval. Op veel plaatsen wordt maandag nog eens 10 centimeter sneeuw verwacht. In het zuidoosten van England werd zondag de mensen aangeraden uitsluitend als het noodzakelijk is, de weg op te gaan.
Volgens de Daily Mail kwamen ten noorden van Londen op de autosnelweg A25 honderden mensen met hun voertuigen 's nachts vast te zitten in de sneeuw. Aan de oostelijke rand van Birmingham zijn vier kinderen die op een meertje op het ijs speelden door het ijs gezakt en moesten door hulpdiensten uit het ijzige water gered worden. Ze werden in kritieke toestand naar ziekenhuizen overgebracht waar drie van hen, jongens van acht, tien en elf jaar oud, in de loop van de dag zijn overleden.
Vluchten geannuleerd
De Londense luchthaven Stansted heeft zondagavond laat alle vluchten geannuleerd. De enige start- en landingsbaan van het vliegveld is wegens hevige sneeuwval gesloten, meldt de BBC. Ook de Londense vliegvelden Heathrow en Gatwick hebben vluchten moeten annuleren en kampen met vertragingen door de weersomstandigheden.
De Ierse autoriteiten waarschuwen mensen dat provinciale wegen vaak glad zijn onder meer door 'ijzige mist' en de koudegolf zou tot zeker 16 december duren met alleen langs de kust temperaturen boven nul.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben maandagavond in Barcelona gedemonstreerd tegen de wooncrisis. De schattingen over de opkomst bij de bijeenkomst in het centrum van de Catalaanse metropool liepen sterk uiteen. De autoriteiten spraken van 20.000 deelnemers, de organisatoren schatten het aantal op 120.000.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.
3 uur geledenALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
12 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
14 uur geleden