Sneeuw begonnen in zuiden, komende uren op meer plaatsen wit
HOUTEN (ANP) - In het zuiden van het land is het aan het eind van de middag begonnen met sneeuwen. De afgelopen uren is het op steeds meer plaatsen wit en glad geworden, laat Weeronline weten. Het sneeuwgebied trekt noordoostwaarts over het land en zondagnacht is er vooral in het noorden nog een tijd sneeuwval.
Tot dusverre is de meeste sneeuw in het zuidoosten van het land gevallen en er ligt daar een laagje sneeuw van 1 tot 3 centimeter. In de Limburgse heuvels heeft zich inmiddels een sneeuwdek gevormd van 3 tot 5 centimeter, aldus Weeronline.
In het zuidwesten viel hoofdzakelijk natte sneeuw en werd het slechts lokaal een beetje wit. In Zeeland wordt het droog en stijgt de temperatuur boven nul waardoor de dooi inzet. Ook in Zuid-Limburg is het alweer droog en kan de sneeuw de komende uren gaan smelten.
Situatie op de weg
Aan het eind van de avond bereikt de sneeuw het noordoosten van het land. In Groningen sneeuwt het pas aan het einde van de avond. In Noord-Holland, Flevoland en Utrecht kan de komende uren 1 tot 3 centimeter vallen, maar aan zee valt de sneeuwval tegen. "In het noorden en noordoosten gaat de sneeuwval nog door tot in de nacht en is de kans groot om morgen wakker te worden in een witte wereld", aldus Weeronline.
Rijkswaterstaat meldt even voor 19.30 uur dat op verschillende plekken wegen langzaam wit worden. "Vooral in Limburg en Noord-Brabant past het verkeer momenteel de snelheid aan. Er zijn nog geen (grote) incidenten geweest op de rijkswegen. Blijf de komende uren alert als je de weg op gaat", aldus RWS. Volgens de ANWB staan er nergens files door de sneeuwval.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
9 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
13 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
17 uur geleden