Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snapchat-moeder verliest ruim een derde aan beurswaarde na cijfers

Snapchat-moeder verliest ruim een derde aan beurswaarde na cijfers

NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire video- en fotoapp Snapchat, heeft woensdag meer dan een derde aan beurswaarde verloren. Het bedrijf heeft nog altijd last van tegenvallende inkomsten uit advertenties. Ook waren beleggers niet te spreken over de omzet over het vorige kwartaal die lager was dan verwacht. Het aandeel sloot 34,6 procent lager.

De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen verder ook nog tegen. Het Amerikaanse Snap meldde eerder deze week al 10 procent van de banen wereldwijd te willen schrappen. Net als andere socialemediabedrijven ziet Snap minder vraag naar het aanbieden van advertenties. Met onder meer het schrappen van de banen probeert het bedrijf dit op te vangen.

Verder was de stemming op de aandelenbeurzen in New York overwegend positief. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.677,36 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4995,06 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 15.756,64 punten.

Ford

De resultaten van Ford vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend. Het aandeel eindigde 6,1 procent hoger.

Ook veel andere bedrijven kwamen woensdag met cijfers. Taxi- en bezorgdienst Uber (plus 0,3 procent) zag de omzet en winst het vorige kwartaal sterker toenemen dan verwacht, waarbij het bedrijf 2,6 miljard ritten verwerkte. Alibaba (min 5,9 procent) boekte juist minder omzet dan verwacht.

Tesla

Tesla steeg 1,3 procent. Het personeel van de fabrikant van elektrische auto's lijkt rekening te moeten houden met ontslagen. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat leidinggevenden zijn gevraagd om te oordelen of hun plaatsvervangers nog noodzakelijke functies hebben. Het afgelopen jaar werkten er wereldwijd meer dan 140.000 mensen bij Tesla, dat rekening houdt met een teruglopende verkoopgroei dit jaar.

De euro was 1,0773 dollar waard, tegen 1,0767 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder en kostte 74,13 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 1,1 procent duurder, op 79,42 dollar.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

27 minuten geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

39 minuten geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

3 uur geleden