Snapchat-moeder verliest ruim een derde aan beurswaarde na cijfers
NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire video- en fotoapp Snapchat, heeft woensdag meer dan een derde aan beurswaarde verloren. Het bedrijf heeft nog altijd last van tegenvallende inkomsten uit advertenties. Ook waren beleggers niet te spreken over de omzet over het vorige kwartaal die lager was dan verwacht. Het aandeel sloot 34,6 procent lager.
De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen verder ook nog tegen. Het Amerikaanse Snap meldde eerder deze week al 10 procent van de banen wereldwijd te willen schrappen. Net als andere socialemediabedrijven ziet Snap minder vraag naar het aanbieden van advertenties. Met onder meer het schrappen van de banen probeert het bedrijf dit op te vangen.
Verder was de stemming op de aandelenbeurzen in New York overwegend positief. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.677,36 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4995,06 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 15.756,64 punten.
Ford
De resultaten van Ford vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend. Het aandeel eindigde 6,1 procent hoger.
Ook veel andere bedrijven kwamen woensdag met cijfers. Taxi- en bezorgdienst Uber (plus 0,3 procent) zag de omzet en winst het vorige kwartaal sterker toenemen dan verwacht, waarbij het bedrijf 2,6 miljard ritten verwerkte. Alibaba (min 5,9 procent) boekte juist minder omzet dan verwacht.
Tesla
Tesla steeg 1,3 procent. Het personeel van de fabrikant van elektrische auto's lijkt rekening te moeten houden met ontslagen. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat leidinggevenden zijn gevraagd om te oordelen of hun plaatsvervangers nog noodzakelijke functies hebben. Het afgelopen jaar werkten er wereldwijd meer dan 140.000 mensen bij Tesla, dat rekening houdt met een teruglopende verkoopgroei dit jaar.
De euro was 1,0773 dollar waard, tegen 1,0767 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder en kostte 74,13 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 1,1 procent duurder, op 79,42 dollar.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
4 uur geleden