Snapchat-moeder verliest ruim een derde aan beurswaarde na cijfers
NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire video- en fotoapp Snapchat, heeft woensdag meer dan een derde aan beurswaarde verloren. Het bedrijf heeft nog altijd last van tegenvallende inkomsten uit advertenties. Ook waren beleggers niet te spreken over de omzet over het vorige kwartaal die lager was dan verwacht. Het aandeel sloot 34,6 procent lager.
De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen verder ook nog tegen. Het Amerikaanse Snap meldde eerder deze week al 10 procent van de banen wereldwijd te willen schrappen. Net als andere socialemediabedrijven ziet Snap minder vraag naar het aanbieden van advertenties. Met onder meer het schrappen van de banen probeert het bedrijf dit op te vangen.
Verder was de stemming op de aandelenbeurzen in New York overwegend positief. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.677,36 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4995,06 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 15.756,64 punten.
Ford
De resultaten van Ford vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend. Het aandeel eindigde 6,1 procent hoger.
Ook veel andere bedrijven kwamen woensdag met cijfers. Taxi- en bezorgdienst Uber (plus 0,3 procent) zag de omzet en winst het vorige kwartaal sterker toenemen dan verwacht, waarbij het bedrijf 2,6 miljard ritten verwerkte. Alibaba (min 5,9 procent) boekte juist minder omzet dan verwacht.
Tesla
Tesla steeg 1,3 procent. Het personeel van de fabrikant van elektrische auto's lijkt rekening te moeten houden met ontslagen. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat leidinggevenden zijn gevraagd om te oordelen of hun plaatsvervangers nog noodzakelijke functies hebben. Het afgelopen jaar werkten er wereldwijd meer dan 140.000 mensen bij Tesla, dat rekening houdt met een teruglopende verkoopgroei dit jaar.
De euro was 1,0773 dollar waard, tegen 1,0767 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder en kostte 74,13 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 1,1 procent duurder, op 79,42 dollar.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.
2 minuten geledenBARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.
42 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
14 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
15 uur geleden