Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snapchat komt met tool om ouders beter toezicht te laten houden

Snapchat komt met tool om ouders beter toezicht te laten houden

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Ouders kunnen via een nieuwe tool beter toezicht houden op het Snapchat-gedrag van hun tieners. Het bedrijf achter de populaire foto- en videoapp lanceert namelijk Family Center waarmee volwassenen, mits ze goedkeuring hebben van hun kroost, kunnen zien met wie de kinderen de afgelopen week contact hebben gehad. Ook kan misbruik anoniem worden gemeld.

De ouders en voogden kunnen de tieners een uitnodiging sturen voor het Family Center, die kan worden geaccepteerd of geweigerd. Via de tool kunnen geen snaps of chats worden ingezien. Ook de tijd die op Snapchat wordt besteed staat niet vermeld.

De tool is vanaf dinsdag beschikbaar in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. In de herfst wordt Family Center uitgerold naar alle andere markten.

Snap heeft meer dan een jaar aan de tool gewerkt. Daarbij kreeg het bedrijf input van onderzoekers en onlineveiligheidsexperts. Ook zijn bijeenkomsten met tieners en hun ouders belegd om informatie te krijgen. Het uiteindelijke ontwerp bootst het toezicht na dat een ouder of verzorger in het echte leven kan hebben. Namelijk weten met wie een tiener tijd doorbrengt, zodat kan worden ingegrepen als dat nodig is, zonder kennis te hebben van de inhoud van gesprekken.

Socialmediaplatforms als Snapchat, maar ook andere, staan op de radar van onder andere toezichthouders vanwege de impact van apps op jongeren. Instagram van Meta Platforms voegde onlangs soortgelijke tools toe. Dit na kritiek dat het bedrijf winst belangrijker vond dan het welzijn van gebruikers, vooral tieners.

Meer uit Financieel

Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

6 minuten geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

41 minuten geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

42 minuten geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

2 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

2 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

3 uur geleden