Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate
NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vlak op 47.303 punten. De brede S&P 500-index daalde licht tot 6791 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 23.450 punten.
Woensdag wisten de Amerikaanse beursgraadmeters nog wat te herstellen van de recente koersverliezen. Zo sloot de Nasdaq 0,7 procent hoger doordat de eerdere zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen wat afnamen. Ook de twijfel bij rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten zorgde woensdag voor enige opluchting bij beleggers.
Chipbedrijven
Eerder dit jaar wilde een federale rechtbank Trumps tarievenpakket al blokkeren. De bevoegdheid om de buitenlandse handel te reguleren zou namelijk liggen bij het Congres. Hoe het Hooggerechtshof oordeelt, is nog afwachten. Mocht Trump verliezen, dan zeggen regeringsfunctionarissen dat de meeste heffingen toch kunnen worden opgelegd met andere juridische instrumenten.
Qualcomm zakte 1,5 procent. Het chipbedrijf zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal sterker stijgen dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere stijging van de resultaten. Branchegenoot Arm Holdings, die ook met cijfers kwam, won 0,3 procent.
Elon Musk
Lyft klom 6 procent. De taxidienst boekte weer winst in het derde kwartaal na een verlies een jaar geleden. Ook de omzet en het aantal gebruikers namen verder toe. Financieel directeur Erin Brewer verklaarde geen afname van de vraag te zien en dat de taxidienst vooral wordt gebruikt voor woon-werkverkeer. Concurrent Uber, die eerder deze week met cijfers kwam, daalde 1 procent.
Tesla zakte 0,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's houdt zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Aandeelhouders mogen onder andere stemmen over het omstreden beloningsvoorstel voor topman Elon Musk. De bonus voor Musk kan oplopen tot een waarde van 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut AbbVie is dicht bij een overname van branchegenoot Apogee Therapeutics ter waarde van bijna 11 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt. Het zou dan de tweede miljardendeal in de farmaciesector in korte tijd worden.
4 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Duitsland wil de economische banden met Turkije verder versterken, waaronder op het gebied van energie door bijvoorbeeld meer samenwerking rond duurzame energiebronnen. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche vrijdag bij een bezoek aan de Turkse hoofdstad Ankara. Daar sprak ze onder meer met de Turkse handelsminister Ömer Bolat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar Duitsland dat kan leiden tot nieuwe importheffingen. De Duitse regering werkt aan hervorming van het zorgverzekeringsstelsel om kosten te besparen, onder andere door de vergoedingen voor medicijnfabrikanten te verlagen. Volgens de regering-Trump komt dat neer op onderbetaling en moet een onderzoek uitwijzen of dit oneerlijk uitpakt voor Amerikaanse bedrijven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan, nadat de hoofdgraadmeter eerder deze week nog op de hoogste stand ooit was geëindigd. Veel richtinggevend nieuws voor beleggers was er niet. Wall Street bleef dicht voor Juneteenth, de herdenking van de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Zeven monteurs van KLM volgen in september een training bij Defensie, maakt de luchtvaartmaatschappij bekend. Het gaat om een proef die moet uitwijzen of de twee organisaties elkaar kunnen helpen bij het onderhoud van helikopters. Dat kan van pas komen als Defensie plots extra monteurs nodig heeft.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) sluit acties niet uit in reactie op de aanstaande stikstofplannen van het kabinet, zegt een woordvoerster. De boerenactiegroep kijkt ook naar juridische stappen tegen de plannen waar deze week diverse media over hebben geschreven. Ook voorzitter Erik Luiten van landbouworganisatie Agractie merkt dat het "broeit" onder de boeren.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met een kwart procentpunt verlaagd naar 14,25 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen, die te lijden heeft onder de enorme militaire uitgaven en de westerse sancties tegen het land om de oorlog in Oekraïne.
11 uur geleden