Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate
NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vlak op 47.303 punten. De brede S&P 500-index daalde licht tot 6791 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 23.450 punten.
Woensdag wisten de Amerikaanse beursgraadmeters nog wat te herstellen van de recente koersverliezen. Zo sloot de Nasdaq 0,7 procent hoger doordat de eerdere zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen wat afnamen. Ook de twijfel bij rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten zorgde woensdag voor enige opluchting bij beleggers.
Chipbedrijven
Eerder dit jaar wilde een federale rechtbank Trumps tarievenpakket al blokkeren. De bevoegdheid om de buitenlandse handel te reguleren zou namelijk liggen bij het Congres. Hoe het Hooggerechtshof oordeelt, is nog afwachten. Mocht Trump verliezen, dan zeggen regeringsfunctionarissen dat de meeste heffingen toch kunnen worden opgelegd met andere juridische instrumenten.
Qualcomm zakte 1,5 procent. Het chipbedrijf zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal sterker stijgen dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere stijging van de resultaten. Branchegenoot Arm Holdings, die ook met cijfers kwam, won 0,3 procent.
Elon Musk
Lyft klom 6 procent. De taxidienst boekte weer winst in het derde kwartaal na een verlies een jaar geleden. Ook de omzet en het aantal gebruikers namen verder toe. Financieel directeur Erin Brewer verklaarde geen afname van de vraag te zien en dat de taxidienst vooral wordt gebruikt voor woon-werkverkeer. Concurrent Uber, die eerder deze week met cijfers kwam, daalde 1 procent.
Tesla zakte 0,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's houdt zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Aandeelhouders mogen onder andere stemmen over het omstreden beloningsvoorstel voor topman Elon Musk. De bonus voor Musk kan oplopen tot een waarde van 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
8 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
12 uur geleden