Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vlak op 47.303 punten. De brede S&P 500-index daalde licht tot 6791 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 23.450 punten.

Woensdag wisten de Amerikaanse beursgraadmeters nog wat te herstellen van de recente koersverliezen. Zo sloot de Nasdaq 0,7 procent hoger doordat de eerdere zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen wat afnamen. Ook de twijfel bij rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten zorgde woensdag voor enige opluchting bij beleggers.

Chipbedrijven

Eerder dit jaar wilde een federale rechtbank Trumps tarievenpakket al blokkeren. De bevoegdheid om de buitenlandse handel te reguleren zou namelijk liggen bij het Congres. Hoe het Hooggerechtshof oordeelt, is nog afwachten. Mocht Trump verliezen, dan zeggen regeringsfunctionarissen dat de meeste heffingen toch kunnen worden opgelegd met andere juridische instrumenten.

Qualcomm zakte 1,5 procent. Het chipbedrijf zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal sterker stijgen dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere stijging van de resultaten. Branchegenoot Arm Holdings, die ook met cijfers kwam, won 0,3 procent.

Elon Musk

Lyft klom 6 procent. De taxidienst boekte weer winst in het derde kwartaal na een verlies een jaar geleden. Ook de omzet en het aantal gebruikers namen verder toe. Financieel directeur Erin Brewer verklaarde geen afname van de vraag te zien en dat de taxidienst vooral wordt gebruikt voor woon-werkverkeer. Concurrent Uber, die eerder deze week met cijfers kwam, daalde 1 procent.

Tesla zakte 0,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's houdt zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Aandeelhouders mogen onder andere stemmen over het omstreden beloningsvoorstel voor topman Elon Musk. De bonus voor Musk kan oplopen tot een waarde van 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

4 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

4 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

5 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

8 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

8 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

8 uur geleden