Snap sleept socialemediabedrijven omlaag op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Snap is vrijdag na het openen van de beurzen in New York hard onderuitgegaan. Het moederbedrijf van de app Snapchat waarschuwde voor verlies aan reclame-inkomsten door aanpassingen die Apple heeft doorgevoerd. Ook andere socialmediabedrijven verloren hierdoor aan beurswaarde, wat techgraadmeter Nasdaq een openingsverlies van 0,6 procent opleverde.
Snap, dat met een teleurstellend kwartaalbericht kwam, verloor 23 procent aan beurswaarde. Adverteerders gaven minder uit voor gerichte reclames op het platform. Door aanpassingen aan het besturingssysteem iOS van Apple moeten gebruikers tegenwoordig toestemming geven voordat apps hun internetgedrag mogen volgen voor gericht adverteren. Steeds meer mensen weigeren dat.
Facebook en Twitter daalden in de eerste handelsminuten tot 4,4 procent. Ook deze bedrijven leunen voor hun inkomsten zwaar op gebruikersdata waarmee ze adverteerders van dienst kunnen zijn.
Chips
De Nasdaq stond na enige minuten handelen op 15.125 punten. De bredere S&P 500 won juist 0,1 procent tot 4554 punten en de Dow-Jonesindex klom 0,4 procent tot 35.744 punten.
Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten. Chipmaker Intel daalde bijna 11 procent. Het concern moet fors investeren om zijn halfgeleiders nog aantrekkelijk te houden voor klanten die eigen chips maken. Dat zal de winstmarges raken.
Beyond Meat
Creditcardmaatschappij American Expres profiteerde van een recordbedrag aan aankopen via zijn betaalkaarten en steeg 4,8 procent. Oliedienstverlener Schlumberger steeg 0,2 procent na het openen van de boeken.
Beleggers schrokken ook van een omzetwaarschuwing van Beyond Meat. Uit voorlopige cijfers blijkt dat de omzet miljoenen dollars lager uitvalt dan gedacht. De producent van vleesvervangers kampte met een onverwachte daling van de bestellingen door winkeliers. Daarnaast had een fabriek in de VS last van een gebrek aan schoon drinkwater voor de productie van vegetarische hamburgers.
Beleggers verwerkten verder nieuws over China Evergrande Group in China. Het noodlijdende vastgoedconcern heeft op de valreep wanbetaling voorkomen door net op tijd de rente op een van zijn leningen te betalen
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Uitbater Euronext rekent dit jaar op meer beursgangen in Amsterdam, ondanks de aanhoudende geopolitieke onrust. De door de Amerikaanse president Donald Trump gestarte handelsoorlog zorgde vorig jaar nog voor een wederom mager aantal nieuwe noteringen, maar daar zullen bedrijven zich in 2026 minder door laten leiden. Dat zegt directeur René van Vlerken van de Amsterdamse beurs in een interview met het ANP.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
12 uur geleden