Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers

Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers

NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire app Snapchat, ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De video- en fotoapp blijft kampen met tegenvallende advertentie-inkomsten en boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het socialmediabedrijf, dat eerder deze week al een grote ontslagronde aankondigde, zag daardoor ruim 31 procent aan beurswaarde verdampen.

Ford won daarentegen 5,6 procent dankzij goed ontvangen resultaten. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 38.664 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.682 punten.

Alibaba

Uber daalde 2,8 procent. De taxi- en bezorgdienst zag de omzet en winst in het vierde kwartaal sterker toenemen dan verwacht. Het platform verwerkte 2,6 miljard ritten in die periode, 24 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal maandelijkse actieve gebruikers van Uber steeg tot 150 miljoen, van 131 miljoen een jaar eerder.

Alibaba verloor 3,6 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde echter aan het aandeleninkoopprogramma met 25 miljard dollar uit te breiden. Vorig jaar werd voor 9,5 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht.

Walt Disney

Yum Brands steeg 2,8 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Taco Bell en Pizza Hut zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Ook de winst viel tegen.

Walt Disney zakte 2,2 procent. Het entertainmentconcern komt na de slotbel met kwartaalcijfers. Beleggers zullen daarbij vooral letten op de prestaties van streamingdienst Disney+ en de resultaten van de attractieparken.

De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,94 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

1 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

2 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

4 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

4 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

5 uur geleden
Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

7 uur geleden
Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

13 uur geleden