Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers

Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers

NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire app Snapchat, ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De video- en fotoapp blijft kampen met tegenvallende advertentie-inkomsten en boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het socialmediabedrijf, dat eerder deze week al een grote ontslagronde aankondigde, zag daardoor ruim 31 procent aan beurswaarde verdampen.

Ford won daarentegen 5,6 procent dankzij goed ontvangen resultaten. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 38.664 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.682 punten.

Alibaba

Uber daalde 2,8 procent. De taxi- en bezorgdienst zag de omzet en winst in het vierde kwartaal sterker toenemen dan verwacht. Het platform verwerkte 2,6 miljard ritten in die periode, 24 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal maandelijkse actieve gebruikers van Uber steeg tot 150 miljoen, van 131 miljoen een jaar eerder.

Alibaba verloor 3,6 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde echter aan het aandeleninkoopprogramma met 25 miljard dollar uit te breiden. Vorig jaar werd voor 9,5 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht.

Walt Disney

Yum Brands steeg 2,8 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Taco Bell en Pizza Hut zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Ook de winst viel tegen.

Walt Disney zakte 2,2 procent. Het entertainmentconcern komt na de slotbel met kwartaalcijfers. Beleggers zullen daarbij vooral letten op de prestaties van streamingdienst Disney+ en de resultaten van de attractieparken.

De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,94 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

3 minuten geleden
Nederland doet niet mee aan defensie-investeringsbank Canada

DEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.

4 minuten geleden
OPEC+ verhoogt waarschijnlijk de olieproductie, meldt Bloomberg

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.

7 minuten geleden
VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

1 uur geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

1 uur geleden
Cosmeticaconcern Estée Lauder schrapt nog eens 3000 banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.

2 uur geleden
Verkoop tweedehands elektrische auto's verdubbelt bijna

BUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.

2 uur geleden