Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers

Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers

NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire app Snapchat, ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De video- en fotoapp blijft kampen met tegenvallende advertentie-inkomsten en boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het socialmediabedrijf, dat eerder deze week al een grote ontslagronde aankondigde, zag daardoor ruim 31 procent aan beurswaarde verdampen.

Ford won daarentegen 5,6 procent dankzij goed ontvangen resultaten. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 38.664 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.682 punten.

Alibaba

Uber daalde 2,8 procent. De taxi- en bezorgdienst zag de omzet en winst in het vierde kwartaal sterker toenemen dan verwacht. Het platform verwerkte 2,6 miljard ritten in die periode, 24 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal maandelijkse actieve gebruikers van Uber steeg tot 150 miljoen, van 131 miljoen een jaar eerder.

Alibaba verloor 3,6 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde echter aan het aandeleninkoopprogramma met 25 miljard dollar uit te breiden. Vorig jaar werd voor 9,5 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht.

Walt Disney

Yum Brands steeg 2,8 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Taco Bell en Pizza Hut zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Ook de winst viel tegen.

Walt Disney zakte 2,2 procent. Het entertainmentconcern komt na de slotbel met kwartaalcijfers. Beleggers zullen daarbij vooral letten op de prestaties van streamingdienst Disney+ en de resultaten van de attractieparken.

De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,94 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer controles op wat voor voedsel de Europese Unie binnenkomt

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.

2 minuten geleden
TurkStream-exploitant van Nederland naar Hongarije, zegt minister

MOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.

1 uur geleden
Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

1 uur geleden
Luchtvaartsector verwacht recordaantal passagiers in 2026

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).

2 uur geleden
Brussel opent onderzoek naar AI-overzichten van Google

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.

3 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX stijgen op Damrak na koopadviezen

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

4 uur geleden
Werkgevers willen minder forse loonsverhogingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.

4 uur geleden