Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers
NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire app Snapchat, ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De video- en fotoapp blijft kampen met tegenvallende advertentie-inkomsten en boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het socialmediabedrijf, dat eerder deze week al een grote ontslagronde aankondigde, zag daardoor ruim 31 procent aan beurswaarde verdampen.
Ford won daarentegen 5,6 procent dankzij goed ontvangen resultaten. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 38.664 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.682 punten.
Alibaba
Uber daalde 2,8 procent. De taxi- en bezorgdienst zag de omzet en winst in het vierde kwartaal sterker toenemen dan verwacht. Het platform verwerkte 2,6 miljard ritten in die periode, 24 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal maandelijkse actieve gebruikers van Uber steeg tot 150 miljoen, van 131 miljoen een jaar eerder.
Alibaba verloor 3,6 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde echter aan het aandeleninkoopprogramma met 25 miljard dollar uit te breiden. Vorig jaar werd voor 9,5 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht.
Walt Disney
Yum Brands steeg 2,8 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Taco Bell en Pizza Hut zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Ook de winst viel tegen.
Walt Disney zakte 2,2 procent. Het entertainmentconcern komt na de slotbel met kwartaalcijfers. Beleggers zullen daarbij vooral letten op de prestaties van streamingdienst Disney+ en de resultaten van de attractieparken.
De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,94 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
24 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
21 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
1 dag geleden