Snap keldert op Wall Street, Ford stijgt na cijfers
NEW YORK (ANP) - Snap, het moederbedrijf van de populaire app Snapchat, ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De video- en fotoapp blijft kampen met tegenvallende advertentie-inkomsten en boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het socialmediabedrijf, dat eerder deze week al een grote ontslagronde aankondigde, zag daardoor ruim 31 procent aan beurswaarde verdampen.
Ford won daarentegen 5,6 procent dankzij goed ontvangen resultaten. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de aangepaste winst per aandeel viel hoger uit dan voorzien. Ford gaf daarnaast een sterker dan verwachte omzetvoorspelling voor dit jaar en kondigde plannen aan voor de uitkering van een speciaal dividend.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 38.664 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4977 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 15.682 punten.
Alibaba
Uber daalde 2,8 procent. De taxi- en bezorgdienst zag de omzet en winst in het vierde kwartaal sterker toenemen dan verwacht. Het platform verwerkte 2,6 miljard ritten in die periode, 24 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal maandelijkse actieve gebruikers van Uber steeg tot 150 miljoen, van 131 miljoen een jaar eerder.
Alibaba verloor 3,6 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Het bedrijf kondigde echter aan het aandeleninkoopprogramma met 25 miljard dollar uit te breiden. Vorig jaar werd voor 9,5 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht.
Walt Disney
Yum Brands steeg 2,8 procent. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Taco Bell en Pizza Hut zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Ook de winst viel tegen.
Walt Disney zakte 2,2 procent. Het entertainmentconcern komt na de slotbel met kwartaalcijfers. Beleggers zullen daarbij vooral letten op de prestaties van streamingdienst Disney+ en de resultaten van de attractieparken.
De euro was 1,0769 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,94 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 79,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
3 uur geleden