Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snap en Intel grote verliezers op Wall Street

Snap en Intel grote verliezers op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Socialmediabedrijf Snap en chipfabrikant Intel waren vrijdag grote verliezers op de beurzen in New York. Beleggers waren niet blij met aankondigingen die de bedrijven deden bij hun kwartaalberichten. De stemming onder Amerikaanse beleggers was over de gehele linie niet al te best. Dat kwam door opmerkingen van centralebankhoofd Jerome Powell. Hij uitte zijn zorgen over de hoge inflatie. Die houdt waarschijnlijk wat langer aan dan eerder gedacht, al gaat het volgens de voorzitter van de Federal Reserve wel nog steeds om een tijdelijk fenomeen.

Snap verloor zo'n 27 procent aan beurswaarde. Het moederbedrijf van de app Snapchat waarschuwde ook voor verlies aan reclame-inkomsten door aanpassingen die Apple heeft doorgevoerd. Door aanpassingen aan het besturingssysteem iOS van Apple moeten gebruikers tegenwoordig toestemming geven voordat apps hun internetgedrag mogen volgen voor gericht adverteren. Steeds meer mensen weigeren dat.

Chipmaker Intel daalde op zijn beurt bijna 12 procent. Het concern moet fors investeren om zijn halfgeleiders nog aantrekkelijk te houden voor klanten die eigen chips maken. Dat zal de winstmarges raken. Intel gaf ook aan dat zijn plannen voor een miljardeninvestering in een nieuwe Amerikaanse halfgeleiderfabriek alleen doorgezet kunnen worden als de politiek in Washington met subsidies komt voor de chipsector.

Beyond Meat

De belangrijkste beursgraadmeters gingen gemengd de handel uit. De Dow-Jonesindex won 0,2 procent op 35.677,02 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4544,90 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.090,20 punten. De hoge inflatie houdt de beursvloeren al langer in de greep. Beleggers zijn namelijk bang dat Fed ingrijpt en zijn steunbeleid versneld afbouwt. Dat laatste is iets wat beleggers liever niet zien gebeuren.

De markten verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten. Creditcardmaatschappij American Expres profiteerde van een recordbedrag aan aankopen via zijn betaalkaarten en steeg dik 5 procent. Beleggers schrokken juist van een omzetwaarschuwing van Beyond Meat, dat bijna 12 procent onderuitging. Uit voorlopige cijfers blijkt dat de omzet van de maker van vleesvervangers miljoenen dollars lager uitvalt dan gedacht.

De euro was 1,1642 dollar waard, tegen 1,1634 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 84,18 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 85,89 dollar.

Meer uit Financieel

Amazon ziet opnieuw sterke groei bij clouddivisie door AI

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.

5 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger, Microsoft uitblinker na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke winsten gesloten, waarmee herstel werd getoond van de stevige minnen een dag eerder. Microsoft was een uitblinker op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De resultaten van Facebook-moeder Meta Platforms vielen juist tegen en het aandeel ging fors omlaag.

5 uur geleden
Grote vraag vuurwapens Heckler & Koch door hoge defensie-uitgaven

OBERNDORF (ANP/DPA) - De Duitse fabrikant van vuurwapens Heckler & Koch doet goede zaken door de sterk gestegen defensie-uitgaven in Europa. Volgens het bedrijf steeg de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna 47 procent tot 264 miljoen euro. Heckler & Koch maakt handvuurwapens, aanvalsgeweren, machinepistolen en -geweren en granaatwerpers. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van vuurwapens aan de NAVO en EU-landen.

7 uur geleden
Muziekconcern UMG profiteert van overname platenlabel Downtown

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG), met wereldberoemde popsterren als Taylor Swift, Rihanna, Ariana Grande en Harry Styles, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt, geholpen door de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown. Volgens het in Hilversum gevestigde UMG steeg de omzet met meer dan 10 procent tot 3,3 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.

9 uur geleden
AEX op nieuw slotrecord na grote drukte met bedrijfscijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.

10 uur geleden
Microsoft flink hoger op Wall Street, Meta onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.

12 uur geleden
Economie VS groeit iets minder hard in tweede kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.

12 uur geleden