Snap en Intel grote verliezers op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Socialmediabedrijf Snap en chipfabrikant Intel waren vrijdag grote verliezers op de beurzen in New York. Beleggers waren niet blij met aankondigingen die de bedrijven deden bij hun kwartaalberichten. De stemming onder Amerikaanse beleggers was over de gehele linie niet al te best. Dat kwam door opmerkingen van centralebankhoofd Jerome Powell. Hij uitte zijn zorgen over de hoge inflatie. Die houdt waarschijnlijk wat langer aan dan eerder gedacht, al gaat het volgens de voorzitter van de Federal Reserve wel nog steeds om een tijdelijk fenomeen.
Snap verloor zo'n 27 procent aan beurswaarde. Het moederbedrijf van de app Snapchat waarschuwde ook voor verlies aan reclame-inkomsten door aanpassingen die Apple heeft doorgevoerd. Door aanpassingen aan het besturingssysteem iOS van Apple moeten gebruikers tegenwoordig toestemming geven voordat apps hun internetgedrag mogen volgen voor gericht adverteren. Steeds meer mensen weigeren dat.
Chipmaker Intel daalde op zijn beurt bijna 12 procent. Het concern moet fors investeren om zijn halfgeleiders nog aantrekkelijk te houden voor klanten die eigen chips maken. Dat zal de winstmarges raken. Intel gaf ook aan dat zijn plannen voor een miljardeninvestering in een nieuwe Amerikaanse halfgeleiderfabriek alleen doorgezet kunnen worden als de politiek in Washington met subsidies komt voor de chipsector.
Beyond Meat
De belangrijkste beursgraadmeters gingen gemengd de handel uit. De Dow-Jonesindex won 0,2 procent op 35.677,02 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4544,90 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.090,20 punten. De hoge inflatie houdt de beursvloeren al langer in de greep. Beleggers zijn namelijk bang dat Fed ingrijpt en zijn steunbeleid versneld afbouwt. Dat laatste is iets wat beleggers liever niet zien gebeuren.
De markten verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten. Creditcardmaatschappij American Expres profiteerde van een recordbedrag aan aankopen via zijn betaalkaarten en steeg dik 5 procent. Beleggers schrokken juist van een omzetwaarschuwing van Beyond Meat, dat bijna 12 procent onderuitging. Uit voorlopige cijfers blijkt dat de omzet van de maker van vleesvervangers miljoenen dollars lager uitvalt dan gedacht.
De euro was 1,1642 dollar waard, tegen 1,1634 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 84,18 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 85,89 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Besi werd 8 procent hoger gezet en was de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.
4 uur geleden