Snap brengt beleggers tot bedaren met kwartaalcijfers
SANTA MONICA (ANP) - Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, is in het vierde kwartaal verder doorgegroeid. In de laatste drie maanden van 2021 telde het platform voor tijdelijke video- en fotoberichten een vijfde meer gebruikers dan een jaar eerder. Beleggers reageerden opgelucht op de cijfers en het aandeel schoot in de handel nabeurs ruim 50 procent omhoog.
In totaal had Snapchat in het afgelopen kwartaal 319 miljoen dagelijks actieve gebruikers, 54 miljoen meer dan een jaar eerder. De omzet steeg ten opzichte van dezelfde periode in 2020 met 42 procent tot 1,3 miljard dollar. Daarop boekte Snap voor het eerst sinds zijn beursgang in 2017 een nettowinst van 22,6 miljoen euro. Een jaar eerder ging er nog een verlies van 113 miljoen euro in de boeken.
Volgens Snap was de stevige groei te danken aan investeringen in augmented reality. Daarnaast kwam Snapchat met de nieuwe functie Spotlight om te concurreren met de immens populaire video-app TikTok. Ook hiermee is het de bedoeling dat gebruikers video's plaatsen die vervolgens 'viral' kunnen gaan.
Voorafgaand aan de kwartaalcijfers verloor Snap nog 20 procent op de beurs in New York. Meta, moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, verloor na een tegenvallend handelsbericht meer dan een kwart aan beurswaarde en sleurde ook andere socialmediabedrijven mee naar beneden.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
51 minuten geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
5 uur geleden