Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smolders aan de leiding bij NK springruiters

Smolders aan de leiding bij NK springruiters

KRONENBERG (ANP) - Na het eerste onderdeel van het nationaal kampioenschap voor springruiters heeft Harrie Smolders met Cas 2 de leiding. Op het Equestrian Centre De Peelbergen in Kronenberg was de voormalig nummer 1 van de wereld donderdag ruim 2 seconden sneller dan Maikel van der Vleuten, die met Beauville Z voorlopig op de tweede plaats staat. Marc Houtzager is met Sterrehof's Dante de nummer drie.

Harrie Smolders was blij met zijn optreden. Hij maakte pas laat bekend dat hij op het NK van start zou gaan. Smolders: "Over beide paarden die hier in actie kwamen ben ik heel tevreden. Cas liep een hele fijne ronde en ook Dolinn deed het zeer goed. Met dat paard ben ik nog niet lang een combinatie, als het dan zo gaat dan kan ik niet anders dan tevreden zijn." Met deze tweede troef Dolinn staat Smolders voorlopig zevende.

Het is warm deze dagen in De Peelbergen, maar door alle getroffen maatregelen is het goed te doen voor paarden en ruiters. Jur Vrieling, een andere aanwezige topruiter: "We kunnen de paarden losrijden in de binnenhallen en daar is het veel koeler dan buiten. De paarden zijn maar kort in de warmte en er zijn volop mogelijkheden om ze goed te koelen na het parcours."

Het kampioenschap wordt de komende dagen voortgezet. Zondag is de finale.

Meer uit Sport

Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

57 minuten geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

1 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

6 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

22 uur geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

23 uur geleden
Wielrenner Molenaar neemt bolletjestrui over van Pogačar in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.

23 uur geleden
Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

1 dag geleden