Smolders aan de leiding bij NK springruiters
KRONENBERG (ANP) - Na het eerste onderdeel van het nationaal kampioenschap voor springruiters heeft Harrie Smolders met Cas 2 de leiding. Op het Equestrian Centre De Peelbergen in Kronenberg was de voormalig nummer 1 van de wereld donderdag ruim 2 seconden sneller dan Maikel van der Vleuten, die met Beauville Z voorlopig op de tweede plaats staat. Marc Houtzager is met Sterrehof's Dante de nummer drie.
Harrie Smolders was blij met zijn optreden. Hij maakte pas laat bekend dat hij op het NK van start zou gaan. Smolders: "Over beide paarden die hier in actie kwamen ben ik heel tevreden. Cas liep een hele fijne ronde en ook Dolinn deed het zeer goed. Met dat paard ben ik nog niet lang een combinatie, als het dan zo gaat dan kan ik niet anders dan tevreden zijn." Met deze tweede troef Dolinn staat Smolders voorlopig zevende.
Het is warm deze dagen in De Peelbergen, maar door alle getroffen maatregelen is het goed te doen voor paarden en ruiters. Jur Vrieling, een andere aanwezige topruiter: "We kunnen de paarden losrijden in de binnenhallen en daar is het veel koeler dan buiten. De paarden zijn maar kort in de warmte en er zijn volop mogelijkheden om ze goed te koelen na het parcours."
Het kampioenschap wordt de komende dagen voortgezet. Zondag is de finale.
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
45 minuten geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden