Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smits wint als eerste Nederlandse handballer Champions League

Smits wint als eerste Nederlandse handballer Champions League

KEULEN (ANP) - Kay Smits heeft als eerste Nederlandse handballer de Champions League gewonnen. De 26-jarige Limburger versloeg zondag met zijn Duitse werkgever SC Magdeburg in de finale in Keulen de Poolse club Barlinek Industria Kielce. Na verlenging werd het 30-29.

Smits was met 8 punten de meest trefzekere speler aan de kant van Magedeburg. Een dag eerder maakte de rechteropbouwer van Oranje in de halve eindstrijd tegen Barça (40-39) al 12 doelpunten. Mede-international Luc Steins verloor in de andere halve finale met Paris Saint-Germain Handball van Barlinek Industria Kielce.

Bij de vrouwen was het de Nederlandse handbalsters Nyncke Groot en Yvette Broch al wel gelukt de Champions League te winnen.

Smits was dit seizoen bij Magdeburg lange tijd tweede keuze achter Omar Ingi Magnusson. De IJslander raakte echter geblesseerd en Smits greep zijn kans. Omdat Smits maar weinig speelminuten kon maken, besloot hij in een vroeg stadium Magdeburg na dit seizoen te verlaten voor SG Flensburg-Handewitt.

Meer uit Sport

Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

26 minuten geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

31 minuten geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

33 minuten geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

3 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

4 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

5 uur geleden
Skiester Pirovano wint laatste afdaling en wereldbekerklassement

KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.

5 uur geleden