Smits wint als eerste Nederlandse handballer Champions League
KEULEN (ANP) - Kay Smits heeft als eerste Nederlandse handballer de Champions League gewonnen. De 26-jarige Limburger versloeg zondag met zijn Duitse werkgever SC Magdeburg in de finale in Keulen de Poolse club Barlinek Industria Kielce. Na verlenging werd het 30-29.
Smits was met 8 punten de meest trefzekere speler aan de kant van Magedeburg. Een dag eerder maakte de rechteropbouwer van Oranje in de halve eindstrijd tegen Barça (40-39) al 12 doelpunten. Mede-international Luc Steins verloor in de andere halve finale met Paris Saint-Germain Handball van Barlinek Industria Kielce.
Bij de vrouwen was het de Nederlandse handbalsters Nyncke Groot en Yvette Broch al wel gelukt de Champions League te winnen.
Smits was dit seizoen bij Magdeburg lange tijd tweede keuze achter Omar Ingi Magnusson. De IJslander raakte echter geblesseerd en Smits greep zijn kans. Omdat Smits maar weinig speelminuten kon maken, besloot hij in een vroeg stadium Magdeburg na dit seizoen te verlaten voor SG Flensburg-Handewitt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
7 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
8 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
10 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
11 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
13 uur geleden