Smith brengt darts 'thuis' en is nieuwe nummer 1 van de wereld
LONDEN (ANP) - Darter Michael Smith is de nieuwe nummer 1 van de wereld. De 32-jarige Smith was dinsdagavond Michael van Gerwen met 7-4 de baas in de finale van het WK. Hij lost Gerwyn Price uit Wales af, die tijdens het WK in de kwartfinales verloor van de Duitser Gabriel Clemens.
Van Gerwen (33) bezet op de nieuwe ranglijst de derde plek, met net iets minder prijzengeld dan nummer 2 Peter Wright uit Schotland. De Order of Merit, de mondiale ranglijst bij het darts, is gebaseerd op het prijzengeld van de afgelopen twee jaar.
Smith pakte in Alexandra Palace de eerste wereldtitel uit zijn loopbaan. In de slotfase klonk het "It's coming home" in Alexandra Palace. Het is de eerste wereldtitel voor een Engelse darter sinds 2018, toen Rob Cross verrassend de beste was in Londen. "Ik voel me weer die 12-jarige jongen die ervan droomde om de beste darter van de wereld te worden", zei Smith.
"Ik heb alles gegeven wat ik had en kreeg het publiek achter me. Ik deed de juiste dingen op het juiste moment en ben blijven vechten. Het is moeilijk onder woorden te brengen hoe ik me nu voel. Ik wilde deze sport overnemen, maar Michael is er nog steeds. Na mijn overwinning op de Grand Slam wist ik dat ik een kans maakte om het WK te winnen. En nu ben ik meteen de nieuwe nummer 1 van de wereld."
Smith, vorig jaar finalist in Londen, begon het WK als de nummer 4 van de wereld.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
6 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
10 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
12 uur geleden